• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Gdzie na spektakle gościnne? Zobacz, co zagrają w najbliższym czasie

Łukasz Rudziński
22 grudnia 2015 (artykuł sprzed 6 lat) 
Opinie (19)
Czy można wyrwać się z prowincji w wielki świat i porzucić lokalne piekiełko i trudną przeszłość? Spróbuje tego Olga (czyli Olga Sarzyńska, na zdjęciu), bohaterka spektaklu "Merylin Mongoł", prezentowanego w Teatrze Muzycznym 25 stycznia. Czy można wyrwać się z prowincji w wielki świat i porzucić lokalne piekiełko i trudną przeszłość? Spróbuje tego Olga (czyli Olga Sarzyńska, na zdjęciu), bohaterka spektaklu "Merylin Mongoł", prezentowanego w Teatrze Muzycznym 25 stycznia.

Znani aktorzy, słynne inscenizacje czy niezwykle rzadko obecny w trójmiejskich teatrach balet? Jakie spektakle przyjadą do Trójmiasta w najbliższym czasie i na które z nich warto zwrócić uwagę?"Merylin Mongoł", Teatr Muzyczny, 25 stycznia
W sztuce Nikołaja Kolady jak w krzywym zwierciadle przyjrzeć się można mitom o lepszym życiu. Nieprzypadkowo sam tytuł przekornie nawiązuje do losów Marylin Monroe, która dostała się na sam szczyt, choć ceną sławy były lęki, obsesje i stany depresyjne często topione w alkoholu. Olga ma takie same aspiracje, jak Monroe, ale jej marzenia i aspiracje nikogo nie obchodzą i nie wzruszają. Wszystkich dużo bardziej ekscytuje zapowiadany niebawem koniec świata. W spektaklu występują wybitni polscy aktorzy - Agata Kulesza i Marcin Dorociński, co samo w sobie powinno być argumentem, by tę produkcję (wyreżyserowaną przez Bogusława Lindę) brać pod uwagę.

"Kolacja dla głupca" to popis Krzysztofa Tyńca (po prawej) i Piotra Fronczewskiego (po lewej), którzy bawią tym spektaklem publiczność już od 14 lat. Już 1 lutego przedstawienie ponownie znajdzie się na deskach Teatru Muzycznego. "Kolacja dla głupca" to popis Krzysztofa Tyńca (po prawej) i Piotra Fronczewskiego (po lewej), którzy bawią tym spektaklem publiczność już od 14 lat. Już 1 lutego przedstawienie ponownie znajdzie się na deskach Teatru Muzycznego.
"Kolacja dla głupca", Teatr Muzyczny, 1 lutego
Ten spektakl należy z pewnością do najbardziej lubianych przez Trójmiejską publiczność. Spektakl warszawskiego Teatru Ateneum grany jest z powodzeniem od 14 lat, w Trójmieście niewiele krócej i to przynajmniej raz, a zazwyczaj dwa lub trzy razy w roku. Nie wpływa to na poziom spektaklu, bo w nim Piotr Fronczewski i Krzysztof Tyniec są jak wino. Francuska komedia Francisa Webera jest gotowym przepisem na sukces - absurdalna intryga, czerpiąca z mającego nieskończony potencjał komediowy motywu poczciwego głupka, wyszydzanego przez inteligentów, prowadzi do zaskakującego finału. Jednak to właśnie Fronczewski z Tyńcem są znakiem jakości spektaklu, gwarantującym dobrą zabawę na poziomie.

"Metro" to jedyny polski musical, który trafił na Broadway. Zawrotnej kariery tam nie zrobił, ale opowieść o młodych ludziach, szukających swojego miejsca w świecie jest ponadczasowa. Do Ergo Areny "Metro" zawita 6 lutego. "Metro" to jedyny polski musical, który trafił na Broadway. Zawrotnej kariery tam nie zrobił, ale opowieść o młodych ludziach, szukających swojego miejsca w świecie jest ponadczasowa. Do Ergo Areny "Metro" zawita 6 lutego.
"Metro", Ergo Arena, 6 lutego
Choć polskie musicale nigdy nie podbiły świata, ten jeden trafił na salony - wystawiano go na Broadwayu, z powodzeniem grano w Moskwie i Sankt Petersburgu. W Polsce jest prawdziwą musicalową legendą, bo przecież na fali jego sukcesu wypłynęły nazwiska Katarzyny Groniec, Edyty Górniak, Roberta Janowskiego czy Michała Milowicza. Opowieść o młodych ludziach i zarazem początkujących artystach, szukających swojego miejsca w świecie, szans na realizację marzeń i miłości, nie jest może szczególnie głęboka (a z czasem nie ma już pazura z lat transformacji ustrojowej i "szalonych lat 90-tych"), ale dla każdego sympatyka musicalu, który nie miał okazji widzieć wcześniej "Metra", to pozycja wręcz obowiązkowa.

Czy miłość jest tylko dla młodych? W walentynki odpowiedzi na to pytanie poszukać można w komediowym spektaklu "Old Love" z udziałem znanych i lubianych aktorów. Czy miłość jest tylko dla młodych? W walentynki odpowiedzi na to pytanie poszukać można w komediowym spektaklu "Old Love" z udziałem znanych i lubianych aktorów.
"Old Love", Scena Teatralna NOT, 14 lutego
Dobrym przepisem na komedię mogą być też znani i lubiani aktorzy. Oraz historia, która porusza na wesoło i z przymrużeniem oka istotny temat społeczny. Bo czy miłość zarezerwowana jest tylko dla ludzi młodych? A co jeśli z "tą jedyną" losy krzyżują się tylko przypadkowo i to sporadycznie na przestrzeni 25 lat? Jak zdobyć serce ukochanej, która niekoniecznie odwzajemnia to uczucie, dowiedzą się widzowie spektaklu "Old Love" z udziałem Artura Barcisia, Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej czy Barbary Kurdej-Szatan, pokazywanego na Scenie Teatralnej NOT.

Moscow City Ballet od wielu lat odwiedza Polskę ze swoimi produkcjami. 22 lutego obejrzeć będzie można balet Sergieja Prokofiewa "Romeo i Julia", który w wykonaniu moskiewskiej grupy zagości w Trójmieście po raz pierwszy. Moscow City Ballet od wielu lat odwiedza Polskę ze swoimi produkcjami. 22 lutego obejrzeć będzie można balet Sergieja Prokofiewa "Romeo i Julia", który w wykonaniu moskiewskiej grupy zagości w Trójmieście po raz pierwszy.
"Romeo i Julia", Teatr Muzyczny, 22 lutego
Moscow City Ballet to zespół łączący klasyczny balet z efektownym tanecznym show. Piękne kostiumy, pomysłowe dekoracje i solidne baletowe rzemiosło, bazujące na bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym tancerzy, dają efekty w postaci widowiskowych, ciekawych wizualnie spektakli. Balet Siergieja Prokofjewa według dramatu Williama Szekspira należy do absolutnej klasyki gatunku. Spektakl będzie gratką tym bardziej, że dotąd Moscow City Ballet akurat z "Romeo i Julią" w Trójmieście nie gościło.

W "Medium" Teatru Kwadrat w szereg niespodziewanych zwrotów akcji wplątany będzie stateczny pisarz Witold (Paweł Małaszyński). Partnerować mu będzie na scenie m.in. Paweł Wawrzecki. Spektakl obejrzeć można 15 marca w Teatrze Muzycznym. W "Medium" Teatru Kwadrat w szereg niespodziewanych zwrotów akcji wplątany będzie stateczny pisarz Witold (Paweł Małaszyński). Partnerować mu będzie na scenie m.in. Paweł Wawrzecki. Spektakl obejrzeć można 15 marca w Teatrze Muzycznym.
"Medium", Teatr Muzyczny, 15 marca
Dla sympatyków komedii ciekawym doświadczeniem może być konfrontacja "Medium" warszawskiego Teatru Kwadrat ze spektaklem obecnym w repertuarze Teatru Wybrzeże "Seans" - oba są realizacjami tego samego tekstu Noëla Cowarda. Życie mieszczańskiej rodziny Witolda (w tej roli Paweł Małaszyński) płynie spokojnie do momentu wizyty w jego domu ekscentrycznej Madame Arcati, przeprowadzającej wśród domowników seans spirytystyczny. Zabawa wymyka się spod kontroli, gdy Witold orientuje się, że przywołano ducha jego byłej małżonki, który - jak na złość - wcale nie chce opuścić domu. Prowadzi to do serii zabawnych i absurdalnych zdarzeń. Co z tego wyniknie, przekonają się widzowie w Teatrze Muzycznym w połowie marca.

Miejsca

Opinie (19)

 • uwaga (1)

  Tak zwane "spektakle gościnne", to są chałtury, grane na prowincji dla gawiedzi.
  Mają cel zarobkowy a nie artystyczny.

  • 24 26

  • masz rację ale to i tak dwie kategorie wyżej niż nasz teatr wybrzeże czy nasza opera

   hau tura Barcisia to rewelacja.
   Nalezy zabrać całą rodzinę włącznie z nieletnimi !
   Niestety w Gdańsku teatr opera to pojęcia czysto encyklopedyczne. gdyby nie wyjazdy służbowe lub wakacje (zimowe) to niestety w teatyrze wielu Gdańszczan by nie bywało. Nie chodzi tu nawety o talent aktorski tylko o kierowanie polityczne tym co jest wystawiane i kto zarządza w Gdańsku sztuką.
   Im mniej polityków w teatrze tym jakość sztuki wyższa.

   • 3 6

 • metro i ergo arena (2)

  Jakos mi to nie pasuje, czy np. w szekspirowsim kub muzycznym nie dalo by rady tego zagrac.

  • 16 2

  • liczy się ilość, a nie jakość

   W Szekspirowskim i Muzycznym zmieści się mniej kibiców / widzów ;) Jak zawsze chodzi o kasę :)

   • 7 0

  • metro

   Szkoda czasu i kasy. Byłam na metrze w muzycznym i w ergo. To zupełnie dwie różne sztuki. Muzyczny super, ergo:(

   • 0 0

 • Kto pozwola Rosjanom występować? (2)

  W całej europie odwołano występy Rosyjskich baletów chórów itp
  Można pominąć sprawę ukrainy ale sprawę blokady dla polskich produktów czy sprawę zwrotu tupolewa (cicho potrole bo to sprawa ponadpartyjna) czy choćby blokadę kanału elbląskiego.

  • 13 11

  • A krematorium (tzw teatr szekspirtowski) stoi puste

   czy każda inwestycja w gdańsku musi się marnować i być nieprzydatna?
   Gdzie zespół tetralny?
   Bo znaojomi królika w postaci dyrektora kierownika ksiegfowej ochrony i sprzątaczek to chyba nie zespół teatralny?

   • 10 4

  • kultura z polityką nie zagrają

   Nie mieszaj proszę poltyki do kultury bo im nie podrodze - nie zachowuj się jak bezrobotny baletmistrz - jak świat światem zawsze tak było - tylko po co?! Już nie raz okazało sie iż pewne rzeczy są ponad więc czerp radość ze świata scenicznego

   • 0 0

 • dlaczego w Operze Baltyckiej dyrektora Weissa jest tak malo przedstawien ? (2)

  Teatr Muzyczny w Gdyni, Filharmonia w Gdansku maja tak wiele przedstawien, a w Operze Baltyckiej jest tak malo przedstawien, Opera Baltycka otrzymuje najwieksze dotacje a ma najmniej przedstawien

  • 14 0

  • tiaaa...

   Bo akurat dotacje są na występy gościnne...gratuluje znajomości tematu.

   • 0 0

  • tam jest afera

   • 0 0

 • Czerepach w akcji ))) (2)

  • 4 2

  • zobacz jak gra Barciś w Tulipanie

   gra tam ucznia szewca. Rewelacyjne sceny z wbijaniem gwoździa.

   Zobacz jak gra Barciś w zmiennikach członka "mafii".

   A takich ról są setki.

   Idz koniecznie choćby raz aby zobaczyć Barcisia w teatrze. Już mało takich aktorów zostało niestety.
   Zachęcam jeśli ktoś ma tylko możliwość zobaczyć w teatrze Barcisia Gajosa Englerta Fronczewskiego to nawet w marnej sztuce rewelacyjnie się ogląda choć nie ma marnych sztuk z ich udziałem.
   Polecam nawet przysłowiowym Sebixom z blokowisk aby zabrali swoje Kariny będzie się wam podobac i poczujecie się lepiej.

   • 7 0

  • W obronie dobrego aktora

   Artur Barciś to wybitny aktor, znakomita i bardzo charakterystyczna rola Czerepacha na pewno Go nie "zaszufladkuje" i w ciemno można iść na każde Jego kolejne wcielenie

   • 0 0

 • (1)

  Przyjeżdża 'teatr' z nazwiskami i chałturami na prowincję. Uwaga - bilety w kasie teatru tylko za gotówkę. Po spektaklu kasa do podziału i 'następna stacja Przemyśl'

  • 9 8

  • Wolę takie spektakle niż teatru wybrzeże czy opery bałtyckiej

   Z całym szacunkiem ale kierowanie kulturą przez polityków PO kończy się tak jak w Gdańsku.

   Gdańsk to jedyne tak liczne miasto w Polsce i na świecie gdzie jest tylko 1 słownie jeden teatr.

   • 1 5

 • Musical Metro

  Gościnna klapa na Broadwayu, po 10 dniach tj 13 spektaklach zeszło z afisza, a krytyk New York Times napisał: fiasko. Nie pomogły miliony pana Kubiaka.

  • 5 2

 • teatry gościnne

  nie zgadzam się ze teatry gościnne to szmira. To idiotyczne ze w 3 City mamy z takim zjawiskiem- majac Teatr Wybrzeże- Oprę i Filharmonię czekamy na gości - w "naszych " teatrach nic się nie dzieje i to porażka

  • 4 2

 • spektakle "gościnne" ?

  Podkreśliłam specjalnie - gościnne, bo po prostu najlepsze spektakle warszawskie, z bardzo znanymi aktorami przyjeżdżają do Trójmiasta właśnie z gościną. Wiele spektakli jest super, zdarzają się też słabsze, ale przecież nikt nikogo do oglądania ich nie zmusza. Chcesz -idziesz, nie chcesz - nie idziesz. Dobrze , że przyjeżdżają - nie musimy wybierać się do stolicy, aby coś ciekawego, w dobrej obsadzie oglądnąć. Na niektórych byłam i praktycznie wszystkie bardzo mi się podobały. Teraz też wybieram się na "MEDIUM" - będą m.in.Małaszyński ,Wawrzecki - na pewno będzie fajnie !

  • 5 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Kolekcja w działaniu

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki oddział Muzeum Narodowego zlokalizowany jest w Spichlerzu Opackim?

 

Najczęściej czytane