• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Rewia Piosenki - Koncert na zakończenie sezonu (53 opinie)

musical
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
data premiery:
31 grudnia 2018
czas trwania:
3 godz. 30 min. (1 przerwa)
7.6
33 oceny
Koncert Sylwestrowy

To już tradycja Teatru Muzycznego w Gdyni, który od 21. sezonów zaprasza na Koncerty Sylwestrowe. W styczniu koncert grany będzie "na bis".

Od wielu sezonów dbamy o to, by Państwa Sylwester był czasem absolutnie magicznym i niezapomnianym. Tak też będzie i w tym roku. Zapraszamy do wyjątkowego przeżywania jedynej takiej nocy w roku. Zgodnie z tradycją każdy może wywróżyć swoją przyszłość z bąbelków szampana i dowiedzieć się, czy czekają go wielkie zmiany, czy spokój i stabilizacja. W programie koncertu znajdą się największe musicalowe przeboje oraz najpopularniejsze piosenki.

Reżyseria: Bernard Szyc

Recenzja Trojmiasto.pl

Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym (12 opinii)

Teatr Muzyczny od wielu lat zaczyna Nowy Rok i kończy sezon koncertowo. Pomysły na program...

24 czerwca 2019

Rewia Piosenki podczas Koncertu Sylwestrowego w Teatrze Muzycznym Rewia Piosenki podczas Koncertu Sylwestrowego w Teatrze Muzycznym

Rewia Piosenki podczas Koncertu Sylwestrowego w Teatrze Muzycznym (44 opinie)

Koncerty Sylwestrowe to noworoczna tradycja Teatru Muzycznego w Gdyni. Dotychczas nawiązywały one...

4 stycznia 2019

Przeczytaj także

Opinie (53) 3 zablokowane

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Najlepszym punktem programu byla ... (opinia sprzed 3 lat)

  ... ewakuacja czwartkowego koncertu ;). Muzyczny zawsze mnie czyms zaskoczy ;)

  • 4 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  (opinia sprzed 3 lat)

  Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Dodam jeszcze, że w repertuarze, który obowiązywał od bodajże lipca 2018 aż do teraz czyli czerwca 2019 czerwcowy koncert nosi tytuł Koncert na zakończenie sezonu - ani wzmianki, że to Rewia czyli nie ma szans, by domyślić się, że to powtórka Sylwestra. Ja akurat mam zwyczaj kupowania biletów z bardzo dużym wyprzedzeniem (kilkumiesięcznym niekiedy) ponieważ zależy mi dobrych miejscach - obowiązkowo na parterze. Dlatego też stało się tak, iż zmuszona byłam tym razem obejrzeć to samo przedstawienie po raz trzeci - ku mojemu zaskoczeniu. Dalej twierdzę, że to pójście na łatwiznę i oszukiwanie stałych widzów.

  • 5 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Szkoda potencjału (opinia sprzed 3 lat)

  Chyba dużo Muzyczny zapłacił za taką recenzję. Żenujące jest to, że docenia się takie przekształcenia jak brak toastów czy życzeń noworocznych w czerwcowym koncercie. To straszna chała, więc jeszcze tylko by tego brakowało, żeby w połowie roku składać tego typu życzenia! Również przerażające jest to, że co roku koncerty sylwestrowe (na bis i na zakończenie roku bo pod trzema nazwami pojawia się ten sam program) w Muzycznym są oparte na tym samym, składankowym schemacie: zbiorze przypadkowych piosenek, często wprost żenujących. To jest teatr muzyczny, więc dlaczego nie komponuje się niczego na tę okazję? Dlaczego scenarzysta nie weźmie przykładu choćby z młodych dyplomantów AST, którzy potrafią stworzyć koncert, który de facto jest spektaklem ściśle skupionym na konkretnym temacie (por. np. "Do dna" w reżyserii Ewy Kaim)? Jak długo w Muzycznym Sasza Reznikow będzie parodiował stereotypowe wyobrażenie na temat mieszkańców zza wschodniej granicy? Odkąd jest na etacie w Muzycznym pojawia się ten sam motyw (jeszcze z obowiązkowym pijaństwem). Porównajcie sobie te obrzydliwe stereotypy choćby ze spektaklem "Lwów nie oddamy" w reżyserii Katarzyny Szyngiery. Aż trudno uwierzyć, że w Muzycznym też jest 2019 rok... Albo przebieranie mężczyzn za kobiety - żenada, bo ten zabieg ma być źródłem pustego rechotu, podczas gdy totalnie nie dostrzega się problemów osób niebinarnych. Prawda jest taka, że Muzyczny co raz bardziej oddala się od tego, co jest istotne, a jego spektakle rzeczywiście niczym się nie różnią od "przaśnej imprezki u cioci".

  • 11 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  (opinia sprzed 3 lat)

  Gosiu, co to za argument, że co roku jest tak samo?! To może czas najwyższy zmienić te wątpliwe, nowe praktyki, bo prawda jest taka, że ten pomysł (powtarzania koncertu pod inną nazwą) pojawił się w Muzycznym kilka lat temu. Poza tym, aż trudno dyskutować z Twoją logiką, skoro dostrzegłaś, że na koncercie w tym roku motywem przewodnim były piosenki (eureka!!!; oświecę Cię: na każdym koncercie pojawiają się piosenki!). Nieprawdą jest też to, że w Muzycznym nie ukrywa się powtarzania programu Sylwestra w czerwcu. Teatr wprowadza widzów w błąd i świadczy o tym komentarz Eponiny. Na Sylwestra pokazywano "Rewię piosenki - koncert sylwestrowy". Potem w styczniu pokazywano "Rewię piosenki - koncert sylwestrowy na bis", a w czerwcu pojawiła się "Rewia piosenki - koncert na zakończenie sezonu". Przekształcenie tytułu sugeruje, że twórcy dokonali zmian i zaproponowali nowy program (tym bardziej, że hasło tytułowe Rewia piosenki jest pojemne), a to nie jest prawdą.

  • 5 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Zawsze miałem złe zdanie o Teatrze Muzycznym (opinia sprzed 3 lat)

  Po tym artykule widzę, że jest gorzej niż myślałem.
  Sławomir... ech...

  • 7 6

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Co roku.... (opinia sprzed 3 lat)

  Co roku jest tak, ze jest grany Koncert Sylwestrowy, ktory ma jakis motyw przewodni - w tym roku same piosenki, w poprzednich latach wiecej rzeczy musicalowych - w sam dzien Sylwestra i potem dwa tygodnie w styczniu na Bis. NIGDY nie ukrywano w teatrze, ze tylko kosmetyczne zmiany (w Sylwestra nie bylo na przyklad piosenek Kory) sa aplikowane w koncercie na zakonczenie sezonu.
  Eponino droga, w Sylwestra bedzie nowy program.

  • 3 5

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Super impreza (opinia sprzed 3 lat)

  Dobrego urlopu dla aktorów.

  • 9 5

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Odpoczywaj, odpoczywaj drogi teatrze muzyczny (opinia sprzed 3 lat)

  i przemyśl na wakacjach swój poziom.

  • 14 6

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  teraz długie "zasłuzone" wakacje:) (opinia sprzed 3 lat)

  • 9 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Efektowne zakończenie sezonu w Teatrze Muzycznym

  Skopiowany Sylwester na bis w czerwcu. :( (opinia sprzed 3 lat)

  Byłam na Rewii w Muzycznym 31/12 oraz drugi raz w styczniu. I na Sylwestra i za drugim razem doskonale się bawiłam. Granie tego samego koncertu pół roku później jako zamknięcia sezonu jest zwykłym pójściem na łatwiznę żeby nie powiedzieć oszustwem. Dlaczego Muzyczny powtarza coś, co już z powodzeniem zostało zagrane, a każdy stały widz miał okazję kilkakrotnie już zobaczyć? Dlaczego w repertuarze na czerwiec nie stoi, iż to jest Rewia na bis? Zdaje się, że jest to zwykle zagranie pod turystę i kompletny brak szacunku dla stałego widza.

  Rewia Piosenki, prezentowana jako koncert na zakończenie sezonu, nieco różni się od Koncertu Sylwestrowego, granego na bis przez połowę stycznia - otóż nie, nie różni się niczym. Te same gagi, te same utwory, ci sami prowadzący, te same żarty napisane zapewne w scenariuszu, to samo hasło. Na koncercie w czwartek prowadzący dwukrotnie pomylił okazje i powiedział, że podczas tego Sylwestra....

  Jestem bardzo zawiedziona, ponieważ pamiętam letnie koncerty na zakończenie sezonu za dyrektora Korwina i one zawsze wnosiły coś nowego, letniego podsumowującego sezon.

  Czy koncert na Sylwestra 2019 (na który mam już wykupiony bilet) znów będzie powtórką Rewii?!

  • 22 16

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery