Spektakl

Reset

najbliższy spektakl:
30 stycznia 2020
godz. 19:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Stara Apteka

Spektakl odbywa się w różnych miejscach »
adres:
Gdańsk, Teatralna 2
ceny biletów:
norm. 25 zł
Bilety na 30 stycznia wyprzedane
kasy:
58 301-70-21, 301-18-36
data premiery:
9 czerwca 2018
czas trwania:
1 godz. 35 min. (bez przerw)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

3.6 / 5 (23 głosy)

Patronat

Terminy spektakli

30 stycznia 2020 (czwartek) godz. 19:00 Stara Apteka (Gdańsk)

norm. 25 zł
wyprzedane

31 stycznia 2020 (piątek) godz. 19:00 Stara Apteka (Gdańsk)

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

1 lutego 2020 (sobota) godz. 16:00 Stara Apteka (Gdańsk)

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

2 lutego 2020 (niedziela) godz. 16:00 Stara Apteka (Gdańsk)

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

28 marca 2020 (sobota) godz. 20:30 Scena Kameralna (Sopot)

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

29 marca 2020 (niedziela) godz. 20:30 Scena Kameralna (Sopot)

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

Reset
Alma De Groen

Przekład: Małgorzata Semil

Kiedyś były bliskimi koleżankami z uczelni. Potem każda poszła swoją drogą, bliskie niegdyś więzi osłabły. Dziś, po latach, spotykają się, by wesprzeć świeżą wdowę, a przy okazji zdać relację ze swoich potyczek z losem i z mężczyznami. Szczególnie tym jednym, który odcisnął piętno na życiu każdej z nich. Co zyskały, co straciły, jak bardzo życie w orbicie drugiego człowieka wpłynęło na ich własny los. Wszystkie zostały obdarzone wolną wolą, moralnością, uczuciami i empatią. Czy z nich skorzystały? Co pozostaje, jeśli całkowicie i wbrew rozsądkowi poświęcasz swoje życie dla kogoś? Cztery fantastyczne kobiety w obliczu utraty sensu życia podejmują ryzykowną grę, ujawniając skrywane dotąd tajemnice narażają się na utratę czegoś więcej niż dotychczasowego status quo. Czy było warto?

Anna Gryszkówna o przedstawieniu: "Uwielbiam opowiadać o kobietach. Są niezbadanym kosmosem. Pełne niespodzianek, nieoczekiwanych przejawów, zagadek a jednocześnie tak bardzo mądre, silne, zmysłowe i piękne. Bohaterki dramatu RESET to kobiety w których przejrzeć się może każda z Nas. Mężczyzna w ich życiu to ktoś wielki, wyjątkowy - w nim może się przejrzeć każdy z Was. Co wynika z takiego spotkania, kiedy czas pierwszych uniesień i fascynacji, motyli w brzuchu i dzikiego seksu mija. Co pozostaje? Badam z jakich przyczyn kobiety są w stanie zapomnieć o sobie i poświęcić się bez reszty dla mężczyzny z którym żyją. Albo odwrotnie, uszanować swój wewnętrzny egoizm i zostać kimś, kto działa bezwzględnie. Z jakiego powodu nauka w dalszym ciągu jest domeną stricte męską? Czy rzeczywiście zdanie "Gdyby nie było mężczyzn, nie byłoby wojen" jest choć odrobinę prawdziwe. Czy w świecie zdominowanym przez postęp, naukę, technikę zostało miejsce dla tak oldschoolowych terminów jak "przyjaźń, wierność, uczciwość"? A w tym wszystkim jeszcze jeden bezwzględny aspekt - czas. Co zostaje, jak nic nie zostaje i trzeba zacząć od nowa. Przed takim zdaniem zostają postawione bohaterki dramatu i każda z nich z niesamowitą determinacją i wiarą próbuje sobie poradzić. Z niezwykłą ciekawością i wielkim szacunkiem przyglądam się tej sile jaką noszą w sobie kobiety, aby móc się odrodzić nawet po największej opresji i katastrofie. Odrodzić się i pójść dalej z wiarą, że świat może być lepszy właśnie dzięki nim."

Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenografia, kostiumy, światła: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
Muzyka: Piotr Łabonarski
Asystent reżysera: Anna Kociarz
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują:
Ewa Jendrzejewska, Anna Kociarz, Joanna Kreft-Baka i Małgorzata Oracz.

-----

Alma De Groen (ur. 1941) - australijska dramatopisarska urodzona w Nowej Zelandii. Jej najsłynniejsza sztuka THE RIVERS OF CHINA, swoją premierę miała w Sydney Theatre Company w 1987 roku i została uhonorowana Premier's Literary Award for Drama. Alma De Groen jako pierwsza kobieta dramatopisarska otrzymała nagrodę The Patrick White Award. Jest również autorką sztuk GOING HOME, THE JOSS ADAMS SHOW, VOCATIONS, THE WOMAN IN THE WINDOW. Sztuka RESET (WICKED SISTERS) jest polską prapremierą.

Anna Gryszkówna (ur. 1979) - aktorka i reżyserka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2004 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrała m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego i Tadeusza Słobodzianka. Była asystentką reżysera przy spektaklach m.in. Jana Englerta, Michała Zadary i Macieja Prusa. Zadebiutowała spektaklem PRZESILENIE Davida Greiga i Gordona McIntyre'a w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Miejskim w Lesznie. Anna Gryszkówna wyreżyserowała m.in. POSKROMIENIE ZŁOŚNICY Williama Shakespeare'a w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz MĘŻCZYZNĘ Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Anna Skupień (ur. 1986) i Katarzyna Szczurowska (ur. 1988) - duet scenograficzny, projektują scenografie, kostiumy, wizualizacje, zajmują się reżyserią światła. Absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii (2012). Pracowały w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (MĘŻCZYZNA), Teatrze Narodowym w Warszawie (FORTEPIAN PIJANY), Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (POSKROMIENIE ZŁOŚNICY), Teatrze Nowym w Poznaniu (PRZESILENIE) oraz Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich (DOTKNIJ WODY, DOTKNIJ WIATRU).

Piotr Łabonarski (ur. 1990) - kompozytor. Studiował psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz realizację dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji. Zadebiutował w 2013 roku muzyką do CUDOTWÓRCY, wystawionego w warszawskim Teatrze Dramatycznym, z którym do dziś jest związany. Skomponował tam muzykę do kilkunastu spektakli m.in. BENTA, WIZYTY STARSZEJ PANI czy HISTORII JAKUBA. Autor muzyki do słuchowisk radiowych oraz spektakli teatru telewizji, w tym nagrodzonej Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry WALIZKI.

Recenzja Trojmiasto.pl

Dużo pytań, mało odpowiedzi - o premierze "Resetu" w Teatrze Wybrzeże

Sobotnia premiera na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże nie była może wybitna, ale "Reset" dość zgrabnie porusza tematy, które od...

Zdjęcia

  Opinie (11)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

  Sprawdź się

  Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?