stat
Impreza już się odbyła

Remus w obrazach

  • Kalendarz
    5 - 31 sierpnia 2010
  • Lokalizacja
    Gdańsk, WiMBP, Filia Gdańska, ul. Mariacka 42
  • Bilety
    wstęp wolny
Grupa artystów związana z Biblioteką Publiczną Gminy Wejherowo im. Aleksandra Labudy w Bolszewie (pow. wejherowski), skupiona w Kole Pasji Twórczych przy wspomnianej placówce, podjęła się zilustrowania znakomitej powieści pt. "Życie i przygody Remusa", autorstwa pomorskiego pisarza Aleksandra Majkowskiego, przez krótki czas (w roku 1905) redaktora "Gazety Gdańskiej".

Pomysł godny podziwu, a jego owoce warte upowszechnienia. Powieść ta przez niektórych krytyków literackich stawiana jest bowiem na równi z "Na skalnym Podhalu" Kazimierza Przerwy Tetmajera. Choć tak się dzieje, ciągle jest ona mało znana wśród mieszkańców Pomorza.
Plener, podczas którego powstały prezentowane na prace, odbył się w dniach 13-20 lutego 2010 r. w Orlu. Namalowane obrazy mają wzmocnić pozycję tego literackiego dzieła, a także służyć pomocą w lekcjach regionalizmu i bibliotecznych.

Wystawa potrwa do końca sierpnia 2010 r.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?