• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Recital fortepianowy: Paweł Wakarecy

Zapraszamy w poniedziałek, 19 września 2022r. o godz. 19:00 na RECITAL FORTEPIANOWY Pawła Wakarecego.

Paweł Wakarecy to zdobywca wyróżnienia oraz Nagrody Specjalnej dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2010

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W PROGRAMIE: L. van BEETHOVEN, F. CHOPIN, W. SYLWESTROW

Koncert dofinansowano ze środków Miasta Gdańska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Współpraca: Regionalne Centrum Wolontariatu, www.trojmiasto.pl

PROGRAM:
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Polonezy "Młodzieńcze" op. posth. (g-moll, B-dur, As-dur, gis-moll)
Preludia z op. 28: nr 9 E-dur, nr 10 cis-moll
Nokturn cis-moll op. posth. (Lento con gran espressione)
Mazurki z op. 24: nr 1 g-moll, nr 2 C-dur
Mazurek a-moll op. 7 nr 2
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Mazurek a-moll op. 68 nr 2
Berceuse Des-dur op. 57

PRZERWA

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Sonata G-dur op. 31 nr 1
Allegro vivace
Adagio grazioso
Rondo. Allegretto - Presto

Wałentyn Sylwestrow (1937-)
Miniatury na fortepian (wybór)

Paweł Wakarecy
Z wyróżnieniem ukończył studia w bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie jako adiunkt prowadzi klasę fortepianu w tejże uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich - m. in. u Bernarda Ringeissena, Ewy Pobłockiej, Jaquesa Rouviera, Dang Thai Sona, Michaiła Woskriesienskiego, Nelsona Goernera.

Laureat nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2007), finalista Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt (2009). W 2010 roku zdobył wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w wielu miastach Polski - m.in. na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju, Festiwalu "Chopin i Jego Europa" w Warszawie, Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, jak również za granicą - w wielu krajach Europy, a także w Chinach, Japonii, Korei, Egipcie, Chile oraz Kolumbii. Grał w wielu prestiżowych salach koncertowych - takich, jak Cadogan Hall i Westminster Cathedral Hall w Londynie, Salle Cortot w Paryżu, Oji Hall w Tokio, Center of Arts Concert Hall oraz Lotte Concert Hall w Seulu, Qintai Concert Hall w Wuhan, NFM we Wrocławiu, czy Wielka Sala Konserwatorium Kijowskiego.

Jako solista współpracował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Orkiestrą Radiową, NOSPR w Katowicach, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Leopoldinum, czy Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Prowadzi aktywną działalność jako kameralista. Wraz z żoną Aleksandrą Soboń-Wakarecy tworzy duet fortepianowy Wakarecy Piano Duo, współpracuje też z wieloma czołowymi polskimi instrumentalistami - m.in. z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem oraz skrzypkiem Jakubem Jakowiczem. Regularnie koncertuje z Kwartetem Śląskim. Pianista ma w swoim dorobku pięć albumów CD: dwie płyty solowe oraz trzy z muzyką kameralną.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Bilety w cenie 15 zł (ulgowe) i 25 zł (normalne) można nabywać w Ratuszu Staromiejskim
w dniu koncertu w godz. 18:00-19:00

Opinie

Sprawdź się

Noblista z Wrzeszcza, autor "Blaszanego bębenka", którego imię nosi galeria miejska to: