• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rafał Podgórski. Malarstwo

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na wystawę prac Rafała Podgórskiego.

2 - 30 marca 2023, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

26 lutego - 11 czerwca 2023, godz. 10:00 - 16:00

bilety 22 zł
ulgowy 15 zł
Rafał Podgórski ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2009 w pracowni prof. zw. Jerzego Ostrogórskiego. Od 2011 mieszka w Koszalinie. Jest asystentem w pracowni rysunku prof. nadzw. dr hab. Elżbiety Kalinowskiej-Motkowicz w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Wystawiał swoje prace na wystawach indywidualnych; brał udział w wystawach zbiorowych. Organizował warsztaty studenckie. Patronuje studenckiemu kołu naukowemu.
W 2015 uzyskał tytuł doktora sztuki na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku.

Współpracuje z Galerią na Piętrze, organizuje wystawy, zajmuje się edukacją. Prowadzi prywatne studio graficzne Atelier Miniatura. Interesuje się pojęciem wirtualności, symulacji i gestu, pejzażem w ujęciu tradycji malarstwa europejskiego, strukturalizmem, semiotyką, sztuką procesualną. Uprawia sztukę totalnie - od malarstwa sztalugowego, ściennego, grafiki digitalnej, sitodruku, litografii, fotografii analogowej, rysunku po instalacje i wideoart. Tworzy na pograniczu spekulatywnych procesów projektowania obrazu. Nie godzi się na kompromisy.

Opinie

Sprawdź się

Który działający do dzisiaj teatr jest najstarszym teatrem niezależnym w Trójmieście?

 

Najczęściej czytane