stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przyszłość Układu Słonecznego

Gościem kolejnego odcinka z serii Nauka Mówi rozmów Hevelianum z naukowcami i popularyzatorami nauki będzie dr Nikodem Mrożek z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Do usłyszenia na Facebooku i YouTube Hevelianum!

Magdalena Maszewska, astronomka z Hevelianum, przeprowadzi rozmowę na temat stabilności Układu Słonecznego i jego przyszłości. Nawiąże tym samym do obszaru zainteresowań badawczych Jana Heweliusza, który w tym roku obchodzi 410 rocznicę urodzin. Wprowadzi też zagadnienie chaosu, a to wszystko pod czujnym okiem królowej nauk matematyki.

Wydarzenie jest częścią projektu SPINaj naukę, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), które współtworzy Hevelianum.

Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Program całorocznych obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.

Projekt jest dofinansowany z Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?

 

Najczęściej czytane