• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Promocja książki "Status ruchomych dóbr kultury..."

Serdecznie zapraszamy na promocję książki pt. "Status ruchomych dóbr kultury na Ziemiach Odzyskanych w prawie międzynarodowym i prawie krajowym" autorstwa dra Bartłomieja Sierzputowskiego wydanej przez Departament Restytucji Dóbr Kultury MKiDN.

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny

6 maja - 26 listopada 2024, godz. 10:00 - 18:30

Wstęp wolny
Miejsce: NOMUS - NOWE MUZEUM SZTUKI DZIAŁ MUZEUM NARODOWEGO W GDAŃSKU, zlokalizowane przy ul. Stefana Jaracza 14 w Gdańsku

Uczestnicy spotkania:
dr hab. prof. UG Jacek Friedrich, Dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku gospodarz spotkania;
dr Magdalena Mielnik, Muzeum Narodowe w Gdańsku;
Alicja Andrzejewska-Zając, Muzeum Narodowe w Gdańsku;
dr hab. Andrzej Drozd, radca prawny od lat zajmujący się tematyką restytucyjną;
dr Bartłomiej Sierzputowski, Departament Restytucji Dóbr Kultury MKiDN.

Spotkanie w formie rozmowy ekspertów na temat statusu własnościowego ruchomych dóbr kultury na Ziemiach Północnych i Zachodnich, w tym obiektów z Gdańska, Wrocławia i Malborka podzielone będzie na cztery bloki tematyczne.

Dyskusja jest wydarzeniem towarzyszącym seminarium podsumowującemu projekt pt.: Badania kolekcji Jacoba Kabruna etap I, prowadzony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku, instytucję konsekwentnie badającą i sukcesywnie opracowującą swoje straty wojenne w ramach ministerialnego programu Badanie polskich strat wojennych.
 
Projekt Badania kolekcji Jacoba Kabruna etap I dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu Badanie polskich strat wojennych.

Opinie

Sprawdź się

Ile oddziałów ma Gdański Archipelag Kultury?