• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Projektujemy | wystawa prac studenckich Wydziału Architektury (1 opinia)

ProjektujeMY. Wystawa prac studenckich z Wydziału Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

15 kwietnia - 14 czerwca 2024, godz. 12:00

Wstęp wolny

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
Otwarcie już 15 marca o godz. 14.00

Organizator: Wydział Architektury
kuratorzy: prof. ASP dr hab. Anna Wejkowska - Lipska, dr Rafał Setlak

Projektujemy.
Co chcemy zaprojektować? Jak to, co zaprojektujeMY, cokolwiek zmieni? Być może najważniejsze, w jaki sposób to, co mówimy i pokazujemy, będzie wchodzić w interakcje z tym, co mówią "inni", tak aby wystawa nie była pojedynczą historią, ale wieloma historiami, które odzwierciedlają różnorodny kalejdoskop pomysłów, kontekstów, aspiracji i znaczeń, jakim jest każdy głos odpowiadający na problemy swojego czasu?

Wystawa ProjektujeMY to chwila i proces.
To wędrówka po meandrach awangardowych marzeń Studentów, Studentek WYDZIAŁU ARCHITEKTURY Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prezentowane prace studenckie z lat 2020-2023 dwóch kierunków : Architektury Wnętrz i Architektury Przestrzeni Kulturowych charakteryzują się nietypowym spojrzeniem na rzeczywistość, wielobarwną ekspresją, ale też przenikliwym inspirowaniem do refleksji o tym, jak mówić o projektowaniu i sztuce, jak używać technologii i wiedzy oraz jak przez pryzmat sztuki o projektowaniu opowiadać, tak by w oparciu o funkcjonalność architektura, architektura wnętrz i kontekst w jakim się znajduje była dla każdego miejscem doskonałym. Centralnym elementem wszystkich projektów jest siła jednego, podstawowego narzędzia: wyobraźni.

Wydział Architektury przygotowuje krytycznych architektów_ki wnętrz, projektantów_ki, myślicieli_ki, badaczy_ki architektury, którzy ponoszą odpowiedzialność za projektowanie i badania społecznie, kulturowo i ekologicznie zrównoważonego środowiska architektonicznego, a celem jest by każdy z nich zostawiał swój rozpoznawalny "odcisk dłoni" jako projektant_ka
Nie ma powodu, by nie wyczekiwać Wystawy Studentów i Studentek Wydziału ARCHITEKTURY ASP w Gdańsku, po prostu warto na nią pójść i poznać projektowy ich warsztat.

Zapraszamy!

Opinie (1)

  • Projekty wspaniałe

    zwłaszcza te Książąt Lubomirskich

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Tajemniczy artysta, nazywany "gdyńskim Banksym", którego serię rzeźb można było zobaczyć w różnych zakątkach Gdyni, ma ksywkę: