• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Projekt Manhattan - Eksplozja Sztuki (1 opinia)

Operowe koncerty, filmowe seanse, warsztaty artystyczne, zabawy z mamą i tatą, potańcówki, malarskie plenery, turnieje tańca i chwile wyciszenia. PROJEKT MANHATTAN to nowa inicjatywa kulturalna w centrum Wrzeszcza. Idealny pomysł na najpiękniejsze lato w mieście!

Geneza projektu - zielone światło dla artystów Pomorza
Idea imprezy zrodziła się w środku kwarantanny, kiedy to pozamykani w domach pomorscy artyści niezależni oraz ludzie kultury zorganizowali w maju internetową konferencję SOS DLA KULTURY POMORSKIEJ. Dzięki temu powstała grupa inicjatywna "Porozumienia dla Kultury", której pierwszym działaniem była organizacja wydarzenia KULTURA RESTART. PILNE SPOTKANIE LUDZI KULTURY.

Głównym celem spotkań jest pomoc i działania zaradcze wobec kryzysu grożącego egzystencji artystów. Ideę wsparli swoją wiedzą ekspercką specjaliści różnych dziedzin. Do dialogu włączył się też samorząd oraz środowisko gdańskiego biznesu. Wszystkie te starania przyniosły wymierny efekt w postaci wzmacniającego markę pomorskiej kultury PROJEKTU MANHATTAN - EKSPLOZJA SZTUKI. To 60 dni codziennych prezentacji kulturalno-rozrywkowych z różnych dziedzin sztuki i aktywności. Każdy z dni tygodnia przeznaczony będzie dla innego festiwalu. Spotkania poprowadzą zaproszeni goście - autorytety w swoich dziedzinach, a kreować je będą pomorscy artyści. Całość finansowana jest przez lokalny biznes.

Przestrzeń sztuki dla gdańszczan

PROJEKT MANHATTAN to nowe miejsce na mapie Gdańska. Alternatywa dla wszystkich, którzy lato spędzają w mieście. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń na tarasie GCH Manhattan będzie połączeniem plenerowej sceny operowej, kina pod niebem, z klimatem zielonego parku, relaksu i słonecznej plaży. Projekt realizowany będzie zgodnie ze wszystkimi zaleceniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem. Duża plenerowa przestrzeń zapewni zachowanie bezpiecznego dystansu. Będzie bezpiecznie.

Co dalej?

Kultura potrzebuje normalności - widzów, uczestników. POROZUMIENIE DLA KULTURY wspólnie z samorządem oraz biznesem pracuje nad systemowym wsparciem artystów, w tym opracowywany jest projekt INKUBATORA KULTURY. Będzie to projekt, w którym nieodpłatną pomoc i miejsce do twórczych działań znajdą pomorscy artyści. Mamy pomysły, mamy alternatywne rozwiązania dla kultury. Wiemy, jak radzić sobie i jak pomóc innym, również w zagrożeniu powrotu kwarantanny.

PROJEKT MANHATTAN / PROGRAM

Poniedziałki, godz. 19.00 FESTIWAL GÓR I PODRÓŻY.Filmy i spotkania z podróżnikami, alpinistami i himalaistami. PROWADZĄCY: Wojciech Heliński - podróżnik, poeta, aktor, performer, postać legendarna zarówno w górach, jak i nad morzem

Wtorki, godz. 19.00 FESTIWAL Kino pod niebem.Kino pod niebem kino bez biletu. To pomysł dla widzów spragnionych pięknego artystycznego kina. Obrazy Bertolucciego, Greenawaya, Gonzaleza, Bertolucciego czy Spikea Lee to mieszanka kina europejskiego i hollywoodzkiego. Europejskie, a szczególnie kino włoskich mistrzów dostarczy Wam piękna w ogromnych dawkach,zaś to hollywoodzkie będzie często kontestować amerykańską fabrykę snów. Do kina zaproszą Janusz Gawrysiak i Wojtek Heliński.

Środy, godz. 19.00 FESTIWAL OPERA NA MANHATTANIE.Kameralne koncerty, najpiękniejsze arie, dowcip i dobre towarzystwo. PROWADZĄCY: Jerzy Snakowski - popularyzator teatru muzycznego, opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, znany z cyklu programów edukacyjnych dla dorosłych "Co z tą operą"

Czwartki, godz. 19.00 FESTIWAL DUSZY I CIAŁA.Joga, tybetańskie gongi i misy, medytacja. PROWADZĄCY: Ryszard Tymon Tymański - kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, felietonista, scenarzysta, dramaturg, aktor. Buddysta zen, karateka shotokan, adept qigongu oraz taichi chuan w stylu Yang.

Piątki, godz. 19.00 CZYSTA ROZRYWKA. Jedz, pij i tańcz.PROWADZĄCY: Arkadiusz Mięczewski - mistrz DJ-ki, król parkietu.
Tylko tu na tarasie Manhattanu czeka na Was również trawiasty parkiet, na którym możecie tańczyć boso. Imprezę przyprawi nowy genialny barman restauracji Niebo i naprawdę niebiański kucharz. Piątkowy grill na świeżym powietrzu, dobry drink, świetny beat i perlisty śmiech dziewcząt jeszcze nikomu nie zaszkodziły! Barman z Nieba twierdzi nawet, że niejednemu wielokrotnie bardzo pomogły a przecież barman jest jak matka i czeka na Was w Niebie.

Niedziele, godz. 15.00 ZABAWY Z TATĄ, ZABAWY Z MAMĄ.Zajęcia artystyczne dla całej rodziny z pedagogami Gdańskiej Szkoły Artystycznej.
Niedziela z Mamą, niedziela z Tatą. Plan jest prosty. Ma być dużo dobrej zabawy pod okiem artystów pedagogów z Gdańskiej Szkoły Artystycznej.
Niedzielna zabawa pełna śmiechu i kreatywności będzie zabawą, podczas której dorośli mają dać swoim pociechom największy prezent: swój czas. Nie mamy wątpliwości, że będzie to niezapomniany czas. 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE - ARTS AND CRAFTS

Otwarte spotkania, wykłady i warsztaty artystyczne:

GDAŃSK SUMMER DANCE DAY / gdański turniej szkół tanecznych

SZTETL - ARCHITEKTURA NIEOCZYWISTOŚCI / wykłady w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA

RAKU / warsztaty ceramiki japońskiej

OTWARTY PLENER MALARSKI

Wstęp Wolny

Całe lato 28.06 - 4.09
Od poniedziałku do piątku godz. 19:00
Niedziele godz. 15:00
Taras Sztuki Niebo Bistro & Bar 4 piętro GCH Manhattan


Patronat Honorowy:
Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydent Miasta Gdańska

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Absolutna rewelacja

    Jestem zachwycona ta nowa inicjatywa artystyczenego srodowiska. Jestem jak najbardziej za. To wspaniala alternatywa dla wypadow na plaze czy poza miasto. Bedzie to tez wspaniale miejsce na spotkanie z przyjaciolmi. Gratuluje pomyslu. Jestem dumna ze to wlasnie w moim miescie bedzie takie miejsce.

    • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na budynku Centrali Grupy ERGO Hestia umieszczono rzeźbę lecących ptaków. Jej autorem jest wybitny współczesny polski rzeźbiarz, wykładowca akademicki. Kto?