stat
Impreza już się odbyła

Pomiędzy - Grażyna Kręczkowska

21 września - 11 października 2020, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Galeria PIONOVA
zaprasza
na wystawę malarstwa

"POMIĘDZY"

Grażyny Kręczkowskiej

Wernisaż: 25 lutego (czwartek) 2010 r. o godz. 19.00
Wystawa potrwa do 20 marca 2010 r.

Godziny otwarcia Galerii:
poniedziałek -piątek: 12:00-18:00
sobota: 11:00-15:00

Pomiędzy czernią a bielą, pomiędzy klarownością a zamętem, pomiędzy rygorem a swobodą, pomiędzy kontrolą a spontanicznością, pomiędzy konsekwencją a nieprzewidywalnością - to właśnie tam rozpięta jest sfera poszukiwań autorki. Świat malarski Grażyny Kręczkowskiej jest nienazwany, niedookreślony, nieuchwytny. Zbudowany na opozycjach. Obrazy zaskakują swoim rozmachem oraz nieskrępowaną ekspresją i wyobraźnią.

"Malarstwo to dla mnie sprawa instynktu, emocji i intuicji. Moje obrazy nie mają tytułów, są otwarte. Interpretacje pozostawiam widzom" - tak o swojej sztuce mówi sama Artystka, natomiast jej ulubionym cytatem jest wypowiedź Francisa Bacona: "Rozmowa o obrazach jest zawsze beznadziejna - to tylko rozmowa wokół obrazu - ponieważ gdyby można było wytłumaczyć swój obraz, można byłoby wytłumaczyć swój instynkt."

Malarstwo Grażyny Kręczkowskiej oscyluje pomiędzy abstrakcją a nieco surrealistyczną figuracją. To, co urzeka i hipnotyzuje widza, to niezwykła intensywność i emocjonalność przekazu przy jednoczesnym, wręcz ascetycznym, zawężeniu środków wyrazu. Owa ascetyczność wyraża się przede wszystkim monochromatyczną gamą barw. Obserwując obrazy Autorki można odkryć nieznany dotąd świat, który urzeka bogactwem niuansów i nieskończonością wariacji na temat tego, co dzieje się pomiędzy - wydawałoby się - najprostszym kolorystycznym zestawieniem, z zarazem najmocniejszym i najbardziej kontrastowym - pomiędzy czernią a bielą właśnie...

Grażyna Kręczkowska (ur. 1965 r. w Gdańsku)
Studiowała na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku w latach 1984-1990. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Hugona Laseckiego w 1990 roku. Od szesnastu lat zatrudniona jako pracownik dydaktyczny w macierzystej uczelni. Uprawia malarstwo i rysunek. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?