stat
Impreza już się odbyła

Pomaganie przez wspinanie

Interesują Cię dalekie podróże? Lubisz słuchać o niezwykłych wyprawach i zdobywaniu z pozoru niemożliwego? A może po prostu pasjonujesz się górami i fotografią? Jeżeli choć na jedno z tych pytań padła odpowiedź TAK, CH Osowa ma coś specjalnie dla Ciebie. Zapraszamy na wystawę fotografii Pawła Klejbora z wyprawy na Denali - najwyższy szczyt Ameryki Północnej i najzimniejszą górę świata.

5 września - 30 października 2021

Gdańsk,
Wstęp wolny
Już w lipcu i sierpniu 2019 roku CH Osowa zaprasza na wyjątkową wystawę pod hasłem "Pomaganie przez wspinanie". Celem podróży było zdobycie przez Pawła Klejbora najwyższego szczytu gór Alaska położonych na terenie Parku Narodowego Denali w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie realizując plan przyświecający jego misji - zebranie funduszy na pomoc niepełnosprawnemu chłopcu. Zdjęcia z wyprawy to historia wyczerpującej wędrówki na najzimniejszą górę świata, relacje z obozów, życia na Alasce, a w końcu zdobycia najwyższego szczytu Ameryki Północnej. Jak twierdzi sam podróżnik, temperatury na wzniesieniach nie sprzyjały fotografowaniu, dlatego każde przywiezione z wyprawy zdjęcie jest wyjątkowe.

Żeglarstwo, fotografia oraz góry
Paweł Klejbor to pasjonat wielu dziedzin, z których najważniejszą są góry. Morze i woda zawsze były wpisane w jego życie, więc kolejną jego pasją stało się żeglarstwo. Z kolei fotografią zaraził go starszy brat, gdy jako dziecko pomagał mu w ciemni zrobionej w łazience. Teraz zdjęcia Klejbora spotykane są na wystawach w wielu miejscach. Ta "nieuleczalna choroba" w postaci zamiłowania do gór trwa do dziś i skutkuje zdobywaniem kolejnych szczytów w koronie ziemi.

"Pomaganie przez wspinanie"
Paweł Klejbor od lat prowadzi działalność charytatywną wspierając potrzebujących. Podczas wyprawy na Denali celem była pomoc dla niepełnosprawnego Bartka Zawadzkiego. Już przed podróżą udało się zebrać cały fundusz na specjalistyczny wózek dla chłopca, dzięki czemu mieli okazję do rozpoczęcia kolejnej zbiórki, tym razem pieniądze przeznaczą na remont pokoju chłopca pod kątem rehabilitacji i łatwiejszego życia. Na ten cel zebrano prawie 5,5 tys. zł.

Plany na przyszłość
Tegoroczne "Pomaganie przez wspinanie" to kontynuacja ubiegłorocznej współpracy Pawła z CH Osowa. W zeszłym roku akcja obejmowała wykłady i wystawy fotograficzne z udziałem podróżnika. Celem akcji było wsparcie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku przez licytację koszulki CH Osowa, która znalazła się na szczycie wyprawy na Elbrus. Podróżnik chce sięgać po więcej, planując kolejne wyprawy i zbiórki na kolejne szczytne cele.

Zapraszamy na wystawę do CH Osowa, która potrwa do 31 sierpnia, oraz na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem 28 lipca o godz. 15:00.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Teatr na Plaży funkcjonuje w: