stat

Pogranicze. Łukasz Szymerkowski. Wystawa

  • Kalendarz
    1 - 28 lutego
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Zapraszam na pogranicze. Miejsca w malarstwie spotykanego lecz nie zawsze eksponowanego w pełnej krasie.

26 listopada - 30 grudnia 2021, godz. 10:00 - 17:00

bilety 8 zł
ulgowy 5 zł

21 listopada 2021 - 30 stycznia 2022

Gdańsk,
Celem wystawy jest nie tyle ukazanie go z nowej perspektywy, co zaproszenie widza do przekroczenie granic swojej wyobraźni.

Poszukujemy granic już od momentu, gdy stawiamy pierwszy krok. Wielu dociekało - dlaczego, ale jeszcze nikt nie zdołał znaleźć prawidłowej odpowiedzi. Granice definiują człowieka. Wyznaczają strefę, w której może się poruszać zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Kiedy docieramy do granic, stajemy się niepewni tego, co nas za nimi czeka. Strefa pogranicza oznacza niepewność, a niepewność daje szereg możliwości do interpretacji.

Wystawa online

Artysta linią i punktem wyznacza granicę między tym, co obecne a tym, co niewidoczne. Czasem ta granica jest bardzo wyraźna, innym razem pozostawiona jest domysłom widza. Pogranicze jest przede wszystkim miejscem egzotycznym. To tam znaleźć można inspirujące pomysły czy odpowiedzi na nurtujące nas problemy.

Przez całe lata swej twórczości stałem się przeciwnikiem stawiania granic, wskazuję na błąd jednoznaczności, który popełniamy widząc świat w czarno-białych barwach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to jest antresola?