• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Podwyżki cen biletów na spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni

Łukasz Rudziński
12 lutego 2018 (artykuł sprzed 4 lat) 
Opinie (86)
Zmiany w cenniku Teatru Muzycznego w Gdyni dotyczną produkcji na Dużej Scenie. Bilety na starsze spektakle kosztować będą tyle co inne, za wyjątkiem "Notre Dame de Paris", "Wiedźmina" oraz "Koncertów Sylwestrowych". Zmiany w cenniku Teatru Muzycznego w Gdyni dotyczną produkcji na Dużej Scenie. Bilety na starsze spektakle kosztować będą tyle co inne, za wyjątkiem "Notre Dame de Paris", "Wiedźmina" oraz "Koncertów Sylwestrowych".

Zmiany w cenniku Teatru Muzycznego w Gdyni, który od lutego stał się nieco bardziej przejrzysty. Za najtańsze miejsca zapłacimy nieco mniej, zaś za nieco lepsze II miejsca 5-10 zł więcej. Największa zmiana dotyczy najlepszych miejsc w cenie biletów ulgowych, które podrożały nawet o 10-15 zł. Można już kupić bilety na spektakle Teatru Muzycznego grane w drugiej połowie roku i w styczniu 2019 roku.
Czy planujesz wizytę w Teatrze Muzycznym w kilkumiesięcznym wyprzedzeniem?

Dotąd w Teatrze Muzycznym w Gdyni cennik był wyjątkowo skomplikowany. Produkcje grane na Dużej Scenie miały bardzo zróżnicowane ceny w zależności od wieku spektaklu, zainteresowania jakie generuje oraz dnia tygodnia.

Przykładowo, za bilety normalne na spektakl "Gorączka sobotniej nocy" grane od wtorku do piątkowego przedpołudnia trzeba było dotąd zapłacić odpowiednio 105 zł (za najlepsze miejsca na parterze i w amfiteatrze), 85 zł (za miejsca z boku sceny na parterze i na galeriach oraz w pierwszych rzędach I balkonu) oraz 65 zł (na pozostałe miejsca na I balkonie oraz miejsca na II balkonie). Bilety ulgowe w te dni kształtowały się na poziomie: 65 zł (I miejsca), 50 zł (II miejsca) i 40 zł (III miejsca). Z kolei za bilety na weekendowe grania "Gorączki sobotniej nocy" zapłacić trzeba było odpowiednio: 110 zł (I miejsca), 90 zł (II miejsca) i 70 zł (III miejsca), zaś za bilety ulgowe 70, 60 i 50 zł.

Jednak jeśli przyjrzymy się najstarszemu ze spektakli Muzycznego na Dużej Scenie - granemu od dekady "Skrzypkowi na dachu" albo trzy lata młodszej "Lalce", to okaże się, że za bilety weekendowe trzeba było dotąd zapłacić 100, 90 lub 75 zł (bilety normalne) oraz 65, 60 i 45 zł (bilety ulgowe).

- Zależało nam na uporządkowaniu polityki cenowej. Regulacja cennika związana jest z przejściem na nowy system sprzedaży, dedykowany naszemu teatrowi. Starsze spektakle miały ceny niedostosowane do obowiązujących realiów - zmiana była konieczna, bo koszty eksploatacyjne przedstawień wciąż rosną. Ceny ulgowe, gdy było to możliwe, staraliśmy się obniżać lub zachować na dotychczasowym poziomie, by odciążać rodzinne budżety. Rekompensujemy to nieco wyższymi cenami biletów normalnych. Nowy cennik obowiązuje od 2 lutego na wszystkie spektakle Teatru Muzycznego do końca stycznia 2019 roku - wyjaśnia Bogdan Gasik, zastępca dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni.
Można już nabywać bilety na spektakle Teatru Muzycznego od lipca do końca stycznia 2019 roku. Miejsca na Dużej Scenie sprzedają się świetnie. Na większość spektakli granych do końca czerwca nie ma już biletów, bądź zostało ich niewiele. Można już nabywać bilety na spektakle Teatru Muzycznego od lipca do końca stycznia 2019 roku. Miejsca na Dużej Scenie sprzedają się świetnie. Na większość spektakli granych do końca czerwca nie ma już biletów, bądź zostało ich niewiele.
Według nowych regulacji podział cen ze względu na dni tygodnia przestał obowiązywać. Ujednolicono cennik na poziomie dwóch progów finansowych. Za bilety na spektakle: "Gorączka sobotniej nocy", "Ghost", "Chłopi", "Grease", "Skrzypek na dachu", "Lalka" oraz planowanej na wrzesień bieżącego roku premiery "Cud albo Krakowiaki i Górale" zapłacimy 110 zł (I miejsca), 90 zł (II miejsca) i 70 zł (III miejsca) za bilety normalne oraz 80 zł (I miejsca), 60 zł (II miejsca) i 40 zł (III miejsca) za bilety ulgowe.

Z kolei obejrzenie "Wiedźmina""Koncertu Sylwestrowego na bis" (również w wersji planowanej na maj tego roku, czyli Rewii Urodzinowej) zapłacimy o 10 zł więcej w przypadku biletów normalnych i o 20 zł więcej w przypadku biletów ulgowych. Czyli miejsca bez zniżek kosztują 120 zł (I miejsca), 100 zł (II miejsca) i 80 zł (III miejsca), a miejsca zakupione z ulgą to koszt 100 zł (I miejsce), 80 zł (II miejsce) i 60 zł (III miejsce).

Od stycznia więcej płacimy też za bilety do Teatru Miejskiego w Gdyni.

Nieznacznie zmodyfikowano ceny biletów na "Notre Dame de Paris" - o 10 zł podrożały II miejsca, co oznacza, że w dalszym ciągu za I miejsca zapłacimy 140 zł, na wspomniane nieco mniej komfortowo usytuowane II miejsca wydamy 110 zł, zaś za III miejsca 85 zł (bilety normalne) i 65 zł (bilety ulgowe) - na miejsca lepsze niż na balkonie nie ma w przypadku "Notre Dame de Paris" ulgi.

Wyjątkiem jest "Piotruś Pan" - w jego przypadku zachowano podział cen na dni powszednie oraz weekendy i kształtują się one następująco: 105, 85, 65 zł w dni powszednie za bilety normalne oraz 65, 50 i 40 zł za bilety ulgowe. Natomiast w weekendy ich cenę zachowano na poziomie innych produkcji Muzycznego: 110, 90, 70 (normalne) i 80, 60, 40 zł (ulgowe). Oznacza to podniesienie cen za najlepsze miejsca ulgowe i obniżenie ceny biletów ulgowych za III miejsca - w obu przypadkach o 10 zł.

Najwięcej zapłacimy za bilety na "Notre Dame de Paris" - 140 zł za najlepsze miejsca, 110 za II miejsca oraz 85 zł w przypadku biletów bez zniżki i 65 zł za bilety ulgowe na miejsca III. Pozostałe spektakle na Dużej Sceny kosztują o 15-30 zł mniej (w przypadku cen normalnych). Najwięcej zapłacimy za bilety na "Notre Dame de Paris" - 140 zł za najlepsze miejsca, 110 za II miejsca oraz 85 zł w przypadku biletów bez zniżki i 65 zł za bilety ulgowe na miejsca III. Pozostałe spektakle na Dużej Sceny kosztują o 15-30 zł mniej (w przypadku cen normalnych).
Zmianie nie ulegają bilety na spektakle premierowe: 200 zł (I miejsca), 170 zł (II miejsca) i 130 zł (III miejsca) dostępne w ograniczonym zakresie. Zachowano dotychczasowe ceny biletów Nowej Sceny (tu wyjątkiem jest tylko "Tlen", którego koszt to 60 zł za bilety normalne i 40 zł za bilety ulgowe) oraz Sceny Kameralnej. Oznacza to, że za bilety weekendowe na produkcje Nowej Sceny dla dorosłych zapłacimy 90 zł (parter) i 80 zł (balkon) - ceny bez zniżek, zaś za bilety ulgowe 70 zł (parter) i 60 zł (balkon). Za bilety na przedstawienia od wtorku do czwartku zapłacimy 10 zł mniej za każdą z wymienionych opcji.

Przedstawienia dla dzieci na Nowej Scenie są tańsze - koszt wizyty na "Pchle Szachrajce" w weekend (liczony od piątkowego popołudnia) to 60 zł (normalne) i 45 zł (ulgowe). Za obejrzenie tego przedstawienia w dni powszednie (od wtorku do piątkowego południa) zapłacimy 50 zł (bilet normalny) i 35 zł (ulgowy). Jeszcze mniej kosztują bilety na "Brzechwę dla dzieci" - 50 zł (normalny) i 40 zł (ulgowe) za przedstawienia weekendowe oraz 45 zł (normalne) i 30 zł (ulgowe) za spektakle grane w dni powszednie. Takie same ceny obowiązują również w przypadku "Tuwima dla dzieci" na Scenie Kameralnej.

Z kolei bilety na produkcje dla dorosłych na Scenie Kameralnej to koszt 70 zł (normalne od piątku do niedzieli) lub 60 zł (normalne od wtorku do czwartku) oraz 50 zł (ulgowe od piątku do niedzieli) lub 45 zł (ulgowe od wtorku do czwartku).

W bileterii Teatru Muzycznego możliwy jest już zakup biletów na wakacje (grane są trzy tytuły na przełomie lipca i sierpnia "Notre Dame de Paris", "Szalone nożyczki" oraz "Okno na parlament") oraz na sezon jesienno-zimowy. Bilety kupić można tutaj.

Miejsca

Spektakle

Opinie (86)

 • Daj

  Więcej biletów będzie rozdawane urzędnikom, znajomym itp...

  • 99 7

 • Chcialbym pojsc ale.....

  Nie stac mnie i tyle. Zarabiam 1540...chcialbym pojsc.

  • 96 5

 • Wpadło kaski z 500+ to i można podnieść "kulturę" do góry:) A wydawało mi się że owce trzeba strzyc a nie obdzierać ze skóry;)?

  • 54 9

 • no tak bo z bobasem to do teatru się chodzi

  • 7 8

 • Gdynia w ruinie:(

  Lepiej dokładać do muzeum emigracji czy lotniska niż współfinansowac teatr do którego tłumnie chodzą mieszkańcy.

  • 59 11

 • Na film za 10 zł w muzeum emigracji mnie stać, zaś na teatr to raz na parę lat mi się uda nazbierać. Współfinansowane powinny być wszystkie obiekty.

  • 11 6

 • o co biega?

  Ludki kasują po 500 plus, firmy z Pomorza dają kasę na pisowskie imprezy, kopalnie albo tzw. narodową propagandę.

  • 25 12

 • ochrona lotniska rocznie 1.2 miliona złotych jest ok?

  • 11 6

 • Na dziecko do 18 roku życia jest 500+:) A może 15 latek nie może iść??:)

  CZas douczyć się albo zostać rodzicem...to i wiedza będzie:)

  • 12 4

 • Wkurza mnie to ...

  że od dziś znany repertuar a już nie ma dobrych miejsc !!!

  • 45 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Książki Psychologicznej

Do DNA

wystawa

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaką premierą teatralną zainaugurowano działanie obecnego gmachu Teatru Muzycznego w Gdyni?