Wiadomości

Po premierze "La serva padrona"

Premiera Opery Bałtyckiej - "La serva padrona, czyli vademecum młodej sekretarki", którą można było zobaczyć w Zielonej Bramie w Gdańsku, znakomicie wpisała się w ludyczną zabawę za oknami z okazji rozpoczęcia Jarmarku św. Dominika.

Dorota Kolak, reżyserka spektaklu "La serva padrona, czyli vademecum młodej sekretarki" zaryzykowała i przeniosła XVIII-wieczną operę komiczną Giovanni Battista Pergolesiego do... współczesnego biura (autorką scenografii jest Dorota Roqueplo). I tak służąca zamieniła się w sprytną sekretarkę, zaś pan - w lekko znerwicowanego szefa firmy. Dorota Kolak w roli reżysera z repertuarem klasycznym zmierzyła się nie pierwszy raz. Także z tej ryzykownej próby wyszła zwycięsko. Pomysł okazał się trafiony i nośny.

Świetny przekład Bożeny Ptak, ktora przełożyła libretto na język współczesnych biurowych rozgrywek, bardzo dobre role Jagny Jędrzyńskiej, Piotra Lempa i Filipa Michalaka oraz muzyka Pergolesiego w wykonaniu Andrzeja Nanowskiego, który zasiadł za fortepianem sprawiły, że publiczność bawiła się znakomicie, a XVIII-wieczne intermezzo we współczesnym kostiumie ani przez moment nie zabrzmiało fałszywie. Premiera w Zielonej Bramie była jednocześnie inauguracją Sceny 21, która będzie prezentować repertuar kameralny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

07

lutego

Marek Dyjak Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

Inspirujące trójmiejskie konta na Instagramie
Inspirujące konta na Instagramie
Nieudane randki. Komu się przydarzyły?
O randkach, które się nie udały

Kulinaria

Catering dietetyczny. Prosty sposób na zdrowe odżywianie
Dieta z pudełka: zdrowa, smaczna i kolorowa
Okiem dietetyka: 7 nawyków, które pomogą ci schudnąć
7 nawyków, które pomogą ci schudnąć

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?

 

Najczęściej czytane