Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

La serva padrona (7 opinii)

kasy:
58 763-49-06
wystawia:
Opera Bałtycka w Gdańsku
La serva padrona
9.4 13 ocen 1 10
Giovanni Battista Pergolesi

LA SERVA PADRONA
opera buffa (komiczna)
libretto: Genaro Federico

kierownictwo muzyczne: Andrzej Nanowski, Olga Niecziporenko
reżyseria: Dorota Kolak
scenografia: Dorota Roqueplo, Łucja i Bruno Sobczakowie

Dwa oblicza jednej opery. Na początek zaprezentujemy klasyczną wersję barokowej opery „La serva padrona”. Jest to historia starego kawalera Uberta, który nie potrafi poradzić sobie z niepokorną służącą, która ma pomysł na to, jak poślubić chlebodawcę. Następnie pokażemy wariację na temat „La servy...”. W tym ujęciu jest ona zabawna historią spóźniającej się i szantażującej szefa sekretarki. Muzyka Pergolesiego została zaaranżowana w jazzowo-hiphopowym rytmach. Czy uda się przedstawić, ile twarzy może posiadać dzieło operowe, ile w nim okazji do zabawy w teatr? Zapraszamy na doskonałą zabawę i teatralny eksperyment w jednym

Przeczytaj także

Opinie (7)

 • BOMBA!!! (opinia sprzed 15 lat)

  Byłam 19.04.2006 po raz drugi na "La serva padrona", i jeśli Bóg da - to na pewno nie po raz ostatni!!!!!!!!!!! Jestem zauroczona odtwórcami głównych ról: Anną Fabrello i Piotrem Lempą. Byłam na premierze, i teraz ponownie.Wrażenia fantastyczne. Aktorstwo rewelacyjne, podobnie jak wokal. Gratuluję i dziękuję za wspaniałe przeżycia artystyczne. Jak przeczytałam rok temu w prasie, że Piotruś Lempa "ucieka" nam do Londynu, chciało mi się płakać :((((((((. Cieszę się, że o nas (bywalcach Opery Bałtyckiej) nie zapomina, a Opera nie zapomina o nim!. Zresztą - nie sposób zapomnieć o NIM! Pozdrawiam gorąco. Życzę zdrowia i sił do dalszej pracy nad głosem. Dobrych i życzliwych ludzi obok. Radości, (przynajmniej takiej, jaką odczuwamy słuchając Twojego głosu) i humoru na mgliste, deszczowe londyńskie dzionki. :))))))))))))))))))))))))))))

  • 0 0

 • Szkoda,że bez Jagny Jędrzyńskiej (opinia sprzed 15 lat)

  Szkoda,że w tym przedstawieniu nie wystąpi już Jagna Jędrzyńska. Partia Serpiny wymaga nie tylko talentu i warsztatu wokalnego,ale również umiejętności aktorskich i pewnego zacięcia komediowego.A wszystkie te zalety posiada niewątpliwie Jagna Jędrzyńska.Szkoda,że odeszła z opery i nie zobaczymy jej w tym przedstawieniu i w paru jeszcze innych,w których występowała.

  • 0 0

 • jednak warto! (opinia sprzed 15 lat)

  szkoda ,że nie zobaczymy już Pani Jagny.No,ale dobra!Co o tym sądzę?Wersja "nowoczesna"OK.ale klasyczna to nuda 100% uratować to może tylko"więcej ciala"Pani solistki a jest na co popatrzeć.

  • 0 0

 • Polecam (opinia sprzed 16 lat)

  Mialem okazje 27.08.2005 zobaczyć La Serva Padrone z obsadą: Anna Fabrello, Piotr Lempa, Leszek Kruk. Piotr Lempa (Uberto) bardzo ciekawy barwa, z małymi załamaniami głosu, ale nie jest to problem znaczący, świetny aktorsko. Osoba napewno godna uwagi!!!. Anna Febrello (Serpina) nie jest to może wielki głos, ale warto posłuchać, w roli czuje sie dobrze. Vespone - rola drugoplanowa, ale znaczącą dla całości. Bardzo polecam młodym ludziom. Przedsatwienie trwa 2 godzin, w czasie których na pewno słuchacz nie będzie miał czasu się nudzić.

  • 0 0

 • Już nie moge się doczekać!!!!!!! (opinia sprzed 16 lat)

  Spektakl na pewno jest zajefajny bo za każdym razem jak chcę iść to NIE MA BILETÓW!!!! albo nie mam refleksu,albo bilety obstawiane miesiąc przed...nic dziwnego że się ludziska pchają wkońcu REŻYSER:Dorota Kolak...

  • 0 0

 • (opinia sprzed 16 lat)

  no tak, całkiem nie zły spektakl.Druga część bąbowa! Pierwsza również nie z gorsza z tym że tak: Lempie brakowało pikanterii, takiej męskości.Fabrello za mało kokieteryjna.Kruk miał za mało kwestii wię ciężko ocenić, acz kolwiek gdyby nie on miałabym wątpliwości co do gatunku tego spektaklu.Podobno komedia?Generalnie spektakl jest nie zły!! Gratulacje!! i zapraszam

  • 0 0

 • czad i werwa!!! (opinia sprzed 16 lat)

  Wszyscy dali z siebie wszystko i to sprawiło, że słuchało sie i oglądało wyśmienicie!!

  Pomimo kiepskiej widoczności w czasie premiery wersji oryginalnej (byłem w 5 rzędzie) minimalnie bardziej podobała mi sie własnie ta wersja (ładnie sie spisała akompaniatorka).

  ogólnie z****ioza!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery