stat
Impreza już się odbyła

Piotr Strzeżysz - Zaistnienia, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży

Zaistnienia, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży. Chociaż siedmiomiesięczna podróż po Azji rozpoczęła się w Bangkoku, opowieść będzie miała swój początek w Birmie, kiedy dosłownie kilka kilometrów po przekroczeniu granicy wszystko uległo zakrzywieniu, pomieszaniu i niemal zaczarowaniu.

Szymon Hołownia - spotkanie

paź 15

wtorek, godz. 18:30 - 20:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Na pokazie posłuchamy m.in. o obchodach khmerskiego nowego roku, o pewnej birmańskiej osobliwości, zwanej Ana, która stanowi przeszkodę w nawiązaniu kontaktów z cudzoziemcami; dowiemy się czym jest i jak działa betel, dlaczego Birmańczycy mają upudrowane na biało twarze, obejrzymy grających w chinlone chłopców w sukienkach i niemal dosłownie zajrzymy do garnków pełnych pysznego jedzenia. Zapraszamy na pokaz, który pełen będzie nieoczywistości, uśmiechu, ciepła, a jeśli dobrze się wsłuchać, to może i czarów.

Piotr Strzeżysz - jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor czterech książek o marzeniach. Bohater filmu Bartosza Liska "Nie dojechać nigdy". Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Nagrody literackie:
Książka "Powidoki" - nagroda "Bursztynowego Motyla" w Konkursie im. Arkadego Fiedlera (wśród laureatów nagrody byli m.in. Ryszard Kapuściński, Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Olgierd Budrewicz) oraz nagroda Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku 2014. Książka "Sen Powrotu" - nominowana do Nagrody Mediatravel 2017

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Ile rejsów odbył w swojej "karierze" parowiec Sołdek?