stat
Wydarzenie już się odbyło

Piotr Kosek / Astrofaza - spotkanie i warsztaty

Zapraszamy na drugi blok z cyklu "Biblioteka Inspiracji/Biblioteka Wiedzy", a konkretnie na blok wszechświat/kosmos, czyli spotkanie i warsztaty z Piotrem Koskiem z kanału YouTube Astrofaza.

"Biblioteka Inspiracji/Biblioteka Wiedzy" to cykl spotkań związanych z takimi dziedzinami jak historia, wszechświat/kosmos, podróże i nauka. Wokół tych czterech obszarów odbywają się spotkania i drugiego dnia uzupełniające warsztaty. Decyzję czy chcecie wziąć udział w całym cyklu czy tylko w spotkaniu i warsztatach zostawiamy Wam! I co najważniejsze, kiedy Wy będziecie uczestniczyć w poszczególnych wydarzeniach - Wasze dzieci będą obok pod okiem doświadczonych animatorów. Tak więc zapraszamy z dziećmi - nie musicie więc już rezygnować z wydarzeń kulturalnych z obawy przed tym, że nie macie z kim zostawić swoich pociech. Animacje poprowadzi logopeda, autorka bloga Bajkogród-blog literacki dla dzieci.

Biblioteka Wiedzy, ul. Świętojańska 141
18 października (piątek), godz. 18.00 - spotkanie z Piotrem Koskiem z kanału YouTube "Astrofaza"
19 października (sobota), godz. 11.00 - warsztaty "Jak zbudować z dostępnych obecnie technologii statek kosmiczny" z Astrofazą

O warsztatach słów kilka: Czy zastanawiało Cię kiedyś jak wyglądają i działają statki kosmiczne, których używają ludzie aby dostać się na orbitę? A może jak powinien wyglądać prawdziwy pojazd kosmiczny, który mógłby zabrać człowieka do wszystkich planet Układu Słonecznego? Na warsztatach Astrofazy razem z grupą zaprojektujesz pojazd kosmiczny, który byłby do tego zdolny i to wszystko w oparciu o już dostępne technologie i te, nad któymi prace zostały już rozpoczęte lub też są technicznie możliwe do wykonania. Razem zaprojektujmy swój kosmiczny rydwan marzeń.

Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl.
Ilość miejsc ograniczona. Czas trwania: 1 godz.

Piotr Kosek, Astrofaza
Kanał Astrofaza powstał na początku roku 2015 i od tamtej pory opublikowanych na nim zostało ponad 400 filmów popularno-naukowych. Głównymi tematami poruszanymi na Astrofazie są kosmos, astronomia i astrofizyka oraz astronautyka oraz nowoczesne technologie i technologie jutra. Widzowie mogą się tu dowiedzieć czegoś zarówno o najnowszych odkryciach w kosmosie, misjach sond i astronautów jak i o technologiach rodem z SF, które już teraz albo są dostępne albo powstają pod nie podwaliny. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, Sztuczna inteligencja i roboty, kolonizacja Marsa, czy odkrycia dotyczące natury czarnych dziur, to wszystko widz znajdzie właśnie w Astrofazie.

Kanał Astrofaza był laureatem nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Video Popularnonaukowe, zajął drugie miejsce w plebiscycie Tech Awards 2017 w kategorii YouTube oraz został nominowany do nagrody Popularyzator Nauki 2018 w kategorii Media.

YT: https://www.youtube.com/user/Astrofaza
IG: https://www.instagram.com/astrofaza.pl/
FB: https://www.facebook.com/Astrofazapl/
WWW: http://astrofaza.pl/

---

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Trojmiasto.pl, Magazyn Together - rodzinna strona Trójmiasta, Radio Gdańsk S.A., Kurier Gdyński, Wielki Buk - blog literacki, Rudym Spojrzeniem

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Nestor trójmiejskich scen, Ryszard Ronczewski, obchodził w 2010 roku w Sopocie okrągły jubileusz pracy twórczej. Który?