stat
Wydarzenie już się odbyło

Piotr Horzela Opowiada - spotkanie i warsztaty

Kolejny blok z cyklu "Biblioteka Inspiracji: Biblioteka Wiedzy", czyli... podróże! Przed nami spotkanie Piotrem Horzelą, autorem kanału YouTube Piotr Horzela Opowiada: o podróżach mikro i makro w pobliskim lesie i na końcu świata.

"Biblioteka Inspiracji: Biblioteka Wiedzy" to cykl spotkań związanych z takimi dziedzinami jak historia, wszechświat/kosmos, podróże i nauka. Wokół tych czterech obszarów odbywają się spotkania i uzupełniające warsztaty kolejnego dnia. Decyzję czy chcecie wziąć udział w całym cyklu, czy tylko w spotkaniu i warsztatach zostawiamy Wam! I co najważniejsze, kiedy Wy będziecie uczestniczyć w poszczególnych wydarzeniach, Wasze dzieci będą obok pod okiem doświadczonych animatorów. Zapraszamy zatem z dziećmi - nie musicie rezygnować z wydarzeń kulturalnych z obawy przed tym, że nie macie z kim zostawić swoich pociech.

Biblioteka Wiedzy, ul. Świętojańska 141:

8 listopada (piątek), godz. 18.00 - spotkanie z Piotrem Horzelą z kanału Piotr Horzela Opowiada o 17 miesiącach w Polskiej Stacji Polarnej;

9 listopada (sobota), godz. 11.00 - warsztaty " Przez 4 kontynenty - czy podróż może spowszednieć?" z Piotrem Horzelą (obowiązują zapisy: promocja@bibliotekagdynia.pl).


Kilka słów o warsztatach: Podczas spotkania odwiedzamy kolejne kontynenty, konfrontując oczekiwania i cele dotyczące konkretnych podróży z rzeczywistością doświadczaną na miejscu. Przed opowieścią z każdego z kontynentów, zostaniecie poproszeni o zapisanie wyrazów, które kojarzą się z danym rejonem świata. Oglądając fotocast sprawdzimy, na ile prawdziwe są nasze wyobrażenia. Zaczynamy od Antarktyki/Antarktydy, której motywem przewodnim jest przyroda. Rozmawiamy o zaskoczeniach oraz stereotypach dotyczących tego miejsca. Później przechodzimy do Ameryki Południowej, którą obserwujemy przez pryzmat drogi. Dowiadujemy się, jak uczyć się podróżować i jak znaleźć swój sposób na poznawanie świata w podróży. Sztywne założenia ustępują planowi, który pisze sama droga. Kolejne miejsce to przedstawiciel Afryki, czyli Sudan Południowy. Odmienny kawałek świata, w którym pokonywanie kilometrów porzucamy na rzecz przebywania wśród ludzi i poznawanie ich sposobu postrzegania rzeczywistości.Kolejne miejsce to przedstawiciel Afryki, czyli Sudan Południowy. Odmienny kawałek świata, w którym pokonywanie kilometrów lepiej porzucić na rzecz przebywania wśród ludzi i poznawanie ich sposobu postrzegania rzeczywistości. Ostatnim kontynentem, o który zahaczamy jest Europa, a dokładniej wschodnia część naszego kraju. Przechodzimy przez kolejne tematy podróży wykazując, że te same zjawiska można znaleźć również w Polsce - wystarczy się rozejrzeć.

Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: promocja@bibliotekagdynia.pl
Ilość miejsc ograniczona. Czas trwania: 1,5 godz.

Piotr Horzela podróżnik, przyrodnik. Wychowany w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na kierunku przyrodniczym w Warszawie, a 4 ostatnia lata spędził na innych kontynentach. Od ponad 5 lat prowadzi prelekcje, podczas których opowiada o ludziach, miejscach i swoich doświadczeniach ze świata, a od ponad 3 rozwija kanał przyrodniczy na YouTube'ie i tworzy serię filmów "O lesie".
Podróże często łączy z pracą w mniej lub bardziej odległych zakątkach świata. W ten sposób trafił, między innymi, do Polskiej Stacji Polarnej i Sudanu Południowego.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?