stat

Piękno przedmiotu - krótki kurs malarstwa realistycznego

Inspiracji do tworzenia nie trzeba szukać gdzieś daleko. Piękno drzemie w nieoczekiwanych miejscach, przedmiotach, sytuacjach. Zapraszamy na bezpłatny cykl 5 spotkań obejmujących wykłady z historii malarstwa i ćwiczenia praktyczne.

W małej, kameralnej grupie porozmawiamy o dziełach poświęconych poszukiwaniu piękna w tym, co bliskie i tylko z pozoru wydaje się być zwyczajne. Dowiemy się, jak bardzo w budowaniu nastroju obrazu liczy się światło, kompozycja i przede wszystkim nasze skupienie.

W części praktycznej spotkań zajmiemy się kwestiami technicznymi, które pozwolą każdemu z uczestników wykonać pracę malarską przedstawiającą wybrany przedmiot kojarzony z codzienną egzystencją (np. ulubioną filiżankę, wazon, a być może nawet telefon). Może to być również owoc, kwiat lub po prostu zastaną przestrzeń.

Efekt ostateczny zależy od indywidualnych przemyśleń wynikających z wnikliwej obserwacji najbliższego otoczenia, pamiętając o fundamentalnej zasadzie sztuki malarstwa: ważniejsze w obrazie jest sposób ujęcia, a nie obiekt.

Prace stworzone podczas kursu zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Oliwskim Ratuszu Kultury, w grudniu 2021.


Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

UWAGA! Zapisy tylko na cały cykl: www.oas.edu.pl
Informacje pod nr tel. 501-743-555.
Liczba miejsc ograniczona!

30 sierpnia - 4 października 2021

Wstęp wolny

w każdą środę (do 06.10), godz. 18:00 - 21:00

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który znany polski pisarz zamieszkał niedawno w Brzeźnie?