• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pejzaże sopockie. Wystawa Agnieszki Olędzkiej

W lipcu zapraszamy do dworkowej Galerii Sztuki na jubileuszową wystawę malarstwa Agnieszki Olędzkiej. Zaprezentujemy cykl obrazów, których inspiracją jest jak mówi sama autorka świat pejzaży, które otaczają mnie w Sopocie. Światło to najznakomitszy reżyser spektakli, które bezustannie rozgrywają się wokół nas. Migotanie liści w świetle słońca, iskrzące się odbicia w morskich falach, szalona gra cieni. Pozostaje mi ujarzmienie tych obrazów. Odnalezienie abstrakcyjnych form, które nie starają się odzwierciedlać natury, zamieniają się we wzory, figury geometryczne czy zakrzywione linie.

2 - 30 listopada 2023

Sopot,
Wstęp wolny

22 lipca 2023 - 25 lutego 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 1-20 zł
Proces twórczy jest dla mnie jak pasjonująca zagadka do rozwiązania. Na płótnach moich obrazów rozgrywa się walka kolorów o pierwszeństwo, form o nabranie kształtów. Ostatecznie wszystkie puzzle znajdują swoje miejsce.

Na wernisaż zapraszamy w środę 8 lipca o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach 12.00-18.00 do 5 sierpnia 2020 r.

AGNIESZKA OLĘDZKA
Od urodzenia mieszka w Sopocie, mieście malarzy i artystów. W latach 1979-1984 studiowała w PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP). Dyplom Magistra Sztuki uzyskała w 1984 w pracowni prof. Jerzego Krechowicza. Jest członkiem ZPAP.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem oraz grafiką projektową i fotografią.W latach 90 jej centrum życia artystycznego na kilka lat przeniosło się do Holandii, gdzie wystawiała prace, kształtując własny styl, otwierając się na nowoczesność i europejskość malarstwa. Nauczyła się łamać schematy, dając sobie artystyczną wolność. Jej obrazy mówią o emocjach, są z nich zbudowane, wieloznaczeniowe, nieoczywiste.

Autorka tworzy obecnie we własnej pracowni w Sopocie. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Holandii, Niemczech i Japonii.

Więcej informacji o twórczości Agnieszki Olędzkiej:
www.oledzka.art.pl
www.caligrafica.pl

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: