• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Patronat

Pchła Szachrajka (30 opinii)

teatr dla dzieci spektakl muzyczny
Bilety
Kup bilet 45 - 60
wystawia:
Teatr Muzyczny
czas trwania:
2 godz (z przerwą) w weekendy i 1 godz. 30 min. (bez przerw) w tygodniu
data premiery:
15 września 2012
7.4
80 ocen

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 60 zł
  Cena ulgowa: 45 zł
  Kup bilet
  lis 29
  Piątek, 29 listopada
  godz. 11:00
  Lokalizacja
  Teatr Muzyczny
  Gdynia, pl. Grunwaldzki 1

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

Bilety: 60/45 zł
Pchła Szachrajka
Jan Brzechwa

Muzyczny spektakl familijny na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy.

Spektakl wciąga młodych widzów do wspólnej teatralnej zabawy. Żywa, ciekawa muzyka, doskonałe aranżacje, dynamicznie zmieniające się obrazy, perfekcyjnie dopracowane kostiumy oraz zabawa słowem i teatralną konwencją.

Reżyseria i choreografia: Bernard Szyc
Kompozycje i aranżacje: Maciej Szymański
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz
Scenografia i kostiumy: Renata Godlewska
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Szydłowska

Aktorzy: Anna Andrzejewska, Anna Czajka, Aleksandra Meller, Alicja Piotrowska, Karolina Trębacz, Paweł Bernaciak, Mateusz Deskiewicz, Tomasz Gregor, Aleksy Perski

Muzycy: Jolanta Arasimowicz (flet), Elżbieta Górka (altówka), Aleksandra Kuczewska (wiolonczela), Małgorzata Lewosińska (skrzypce), Renata Nehrebecka (obój), Małgorzata Siewert (skrzypce), Jarogniew Dąbrowski (skrzypce), Michał Leo (fagot), Grzegorz Lewandowski (elementy perkusyjne), Piotr Schiller (elementy perkusyjne)

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (30) 2 zablokowane

 • Super (opinia sprzed 1 roku)

  Pierwsza wizyta czterolatki w teatrze i od razu ogromny zachwyt. Pchłę Szachrajkę, którą doskonale zna z wieczornego czytania mogła wreszczie zobaczyć na żywo. Z zapartym tchem siedziała skupiona do końca spektaklu. Córcia zauroczona i jej rodzice też ;-). Brawa za fantastyczną grę aktorską oraz piękną scenografię. Zdecydowanie polecam.

  • 0 0

 • Mistrzostwo (opinia sprzed 4 lat)

  W dniu dzisiejszym bylam z 4letnią córką na przedstawieniu. Było pięknie, śmiesznie, kolorowo. Uwielbiam Pchłę Szachrajkę a przedstawienie było po prostu cudowne. Stroje to po prostu majstersztyk.

  • 1 0

 • Obsługa (opinia sprzed 5 lat)

  "Tak kurtki, to możemy sobie mamom podawać" powiedział mój synek, gdy go zapytałam o sytuację w szatni. Ten teatr, to ośrodek kultury? Dziękuję Pani Dagmaro za opiekę nad dziećmi

  • 0 1

 • Wizyta w teatrze (opinia sprzed 5 lat)

  Chciałabym zgłosić moje zastrzeżenia dotyczące pracy Pań w szatni ( Pchła Szachrajka, 3.10.2018 godz. 9.30). Podczas dzisiejszej wizyty dowiedziałam się, że moi uczniowie I klasy nie są przygotowani do wizyty w teatrze, bo rodzice ich nie nauczyli jak trzeba podawać Paniom kurtki (niektóre dzieci po zdjęciu kurtki podawały ją obsłudze zawieszką do dołu) i zostali z tego powodu nazwani "gamoniami". Kiedy pomagałam dzieciom włożyć czapki do rękawów i przytrzymywałam plecaki ( w teatrze było tłoczno, dzieci dużo) usłyszałam, że moi uczniowie się nie usamodzielnią, bo są przez wszystkich wyręczane (!). Od wejścia czuliśmy bardzo nerwową atmosferę, zero uśmiechu, nieprzyjemne sprawdzanie biletów ( teatr nie wydaje biletów grupowych i duże grupy skanują każdy bilet oddzielnie... co bardzo wydłuża procedurę). Jedyną osobą, która była dla nas życzliwa była p. Asia, która pomagała nam znaleźć właściwe miejsca. Pozdrawiamy serdecznie! Występ aktorów bardzo nam się podobał, podziwialiśmy pomysłowe stroje i piękną grę orkiestry. Doceniamy ochotę i umiejętność nawiązania kontaktu z małym widzem. Dzieciaki z wypiekami " przybijały piątkę" z bohaterami opowieści. I to by było na tyle z przyjemności pobytu w TM...po przedstawieniu większość dzieci korzystała z toalety, część przysiadła na podłodze (w teatrze nie ma miejsca, aby w inny cywilizowany sposób usiąść z grupą) i zaczęła jeść swoje kanapki. Po kilku minutach podszedł do nas pracownik teatru i zwrócił uwagę, że powinniśmy się już zbierać, bo zaraz przyjdzie kolejna grupa... Była godz. 11.10, kolejny spektakl rozpoczynał się o 12.00. Cóż o tym myślę...więcej cierpliwości, wyobraźni i wyrozumiałości! I taka rada...uśmiech nie zabija :)

  • 16 0

 • Inny tok myślenia... (opinia sprzed 8 lat)

  Jeśli chodzi o cenę biletów uważam, że jest odpowiednia , niestety my-ludzie pracy zbyt mało zarabiamy. Jeżeli minimalna płaca wynosiłaby np. 3.000 pln nikt nie narzekałby na wygórowaną cenę biletów i śmiem twierdzić, że całe rodziny do teatru "waliłyby drzwiami i oknami"...

  • 6 1

 • Drogo owszem ale WSPANIALE (opinia sprzed 9 lat)

  Owszem idąc na spektakl myślałam bilety drogie, ale jednak po tak wspaniałym przedstawieniu widzę, że jest tego warte. Wolę iść raz do roku na super przedstawienie pod każdym względem - rozmach, kostiumy, gra aktorska, orkiestra itd. niż na pseudo teatrzyk za grosze...

  • 3 1

 • Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał (opinia sprzed 10 lat)

  Dziecko uwielbia odkrywać, poznawać, doświadczać! Dajmy mu szansę na poznanie Teatru za młodu. A i później jako dorosły chętnie zawita w miejsca, gdzie się ukulturalni. Wyżej czytałam czy drożej nie można? Można:) I taniej też. Wszystko zależy od grupy aktorów. Znam jedną grupę pasjonatów z Teatru Pana O., jeżdżą ze swoim teatrem po całej Polsce. Także można zasugerować nauczycielce w przedszkolu czy szkole, żeby zaprosić ich do siebie. Ba, nawet można podsunąć myśl pracodawcy, żeby zorganizować spotkanie dla dzieci pracowników. Wspólna zabawa, tworzenie i oglądanie sztuki to mix doskonały.

  • 2 0

 • (opinia sprzed 10 lat)

  Polecam uwadze dyrekcji teatru obserwację jakości pracy oraz poziom kompetencji pań odpowiedzialnych za obsługę szatni oraz sprawdzanie biletów. Działania wymienionych osób dalekie są od standardów szeroko pojętej kultury! Uśmiech mógłby od czasu do czasu pojawić się u pań kasjerek, wszak nie za karę ta praca!

  • 7 0

 • O kosztach (1) (opinia sprzed 11 lat)

  Jesteśmy niezamożną rodziną z małej miejscowości 60 km od Gdyni. Mamy dwoje dzieci w wieku 5 i 7 lat. Nawet mi przez głowę nie przeszło, że jest to za drogo. Po pierwsze zdaje sobie sprawę jakie są koszty przygotowania takiej sztuki. Poza tym sądzę, że wyjście do teatru raz na dwa miesiące nawet gdy wydam 210 zł to żaden majątek. W naszym przypadku musimy dojechać, po spektaklu dzieci są już głodne, a więc musimy coś zjeść. Najważniejsze, że dzieci się rozwijają, są szczęśliwe, wspólnie spędzimy czas. Takie chwile warte są każdej ceny. Dziękujemy !!!

  • 9 1

  • wielkie brawa (opinia sprzed 10 lat)

   Panie Grzegorzu , zdecydowanie pochwalam Pana zdanie , również nie jestem zamożna , również musze dojechać z Półwyspu Helskiego do Gdyni,ale tez uważam ,że warto , ostatnio byłam na Shreku i nie mogłam wyjść z podziwu , we wtorek tez wybieram się z córeczkami na Pchłę...i nie żałuję wydanych pieniedzy , bo żadne kino ,żaden plac zabaw nie wywoła takich emocji jak teatr chociaz 2 razy do roku.A cen za kino nie można porównywać do cen biletów w teatrze .Zgadzam się z Panem ,że koszta tych przygotowań jak i kostiumów aktorów są olbrzymie dlatego bilet musi być droższy od innych atrakcji .pozdrawiam

   • 0 0

 • Niesamowity spektakl (opinia sprzed 11 lat)

  Bylam dzisiaj i dziekuje za ten wspanialy spektakl,niesamowita gra aktorow,wszystko rewelacja.Moze i tanio nie jest ale na pewno warto bo aktorzy wlorzyli w to mnostwo pracy.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery