• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama: Końce świata

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu PC Drama: "Końce świata" autorstwa Marca Beckera na Salę Suwnicową w Klubie Żak.

w każdy wtorek (do 25.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 180 zł
Autor: Marc Becker
Tłumaczenie: Maciej Ganczar
Reżyseria: Bartłomiej Topa
Tekst przeczytają: Anna Smołowik, Marta Ścisłowicz, Piotr Żurawski i Bartłomiej Topa Komentarz naukowy: dr Barbara Świąder-Puchowska / tekst udostępniony dzięki uprzejmości ADiT

Ta dwuaktowa sztuka próbuje rozprawić się ze współczesną "kulturą" wszechobecnego strachu. Każdy z czwórki bohaterów, których drogi życiowe wzajemnie się przeplatają, zmierza nieubłaganie w stronę swojego prywatnego "końca świata". Zastosowana w tytule liczba mnoga nie jest bez znaczenia. Usprawiedliwia ona tezę Hoddisa, a za nim Beckera, że każdy z nas ma swoją wizję "końca" i życie każdego z nas gaśnie na swój sposób (ADiT).

-----
Bartłomiej Topa - urodził się 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. W 1991 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej imienia Leona Schillera w Łodzi. Swoją karierę rozpoczynał w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu Ryszard III otrzymał nagrodę na IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 90. aktor pojawił się w kilku produkcjach, w głośnym filmie Trzy kolory: Biały. Dużą popularność zyskał grając w serialach Głęboka Woda reżyseria Magda Łazarkiewicz, Paradoks reżyseria Greg Zgliński, Czas honoru reżyseria Michał Rossa, Oficer reżyseria Maciej Dejczer i ostatnio w serialu dla HBO Wataha. Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności zdobył grając w produkcji Wojtka Smarzowskiego Wesele (nagrody na Festiwalu Filmowym i Artystycznym Lato Filmów w Toruniu), Dom zły oraz Drogówka (za główną rolę męską otrzymał Polska Nagrodę Filmową Orły 2013). Niedługo na ekrany kin wejdzie film Kebab i Horoskop, w którym Bartłomiej Topa gra jedną z tytułowych ról oraz serial HBO Wataha. Niedawno zakończył prace nad filmem Dariusza Gajewskiego Obce niebo i film Król życia Jerzego Zielińskiego. Obecnie pracuje na planie filmu Karbala w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, którego zdjęcia mają się zakończyć w lutym. Aktor nadal gra w teatrze, a także udziela swojego głosu w dubbingu. Od pewnego czasu zajmuje się także produkcją filmową - jest współzałożycielem firmy producenckiej Film It.

Anna Smołowik - absolwentka Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2008). Zadebiutowała w spektaklu Harolda Pintera Lokatorzy w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza (2007). Za rolę Lubow Raniewskiej w sztuce Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Jefgenii Safonowej (2008), otrzymała wyróżnienie na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2007 roku została laureatką trzech nagród w X konkursie Pamiętajmy o Osieckiej, w tym: II nagrody, Nagrody Publiczności i Nagrody Dziennikarzy. Zdobywczyni Feliksa warszawskiego za najlepszy debiut w sezonie 2009-2010. W Teatrze telewizji debiutowała rolą Hanki Orzechowskiej w spektaklu Macieja Wojtyszki Powidoki. Współpracuje z Teatrem Ludowym w Krakowie - gdzie gra Stefcię w Stefci Ćwiek w szponach życia w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, Och Teatrem, gdzie gra Dunię w Wassie Żeleznowej w reżyserii Raźniaka, Teatrem Konsekwentnym, w którym występuje w Kompleksie Portnoya w reżyserii Popławskiej i Sajnuka. Na scenie Laboratorium Dramatu gra w Przylgnięciu Rowickiego i Stephenie Moles, zabiła swojego męża, a potem odpiłowała mu prawą dłoń Prześlugi.

Marta Ścisłowicz - absolwentka PWST we Wrocławiu. Występowała na scenie teatrów Polskiego i Małego we Wrocławiu. Od roku 2007 stale współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, gdzie zagrała w spektaklach: Słowacki. 5 dramatów. Rekonstrukcja historyczna (za rolę Judyty zdobyła nagrodę na XXXV. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska), O zwierzętach, Wielki Gatsby, Trzy siostry, Płatonow, Szwoleżerowie, Opowieści zimowe. Na swoim koncie ma liczne role filmowe (Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Listy do M, Afonia i pszczoły, Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać) i telewizyjne. Została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Roksany w przedstawieniu Cyrano de Bergerac, Poza tym jest laureatką nagród: za rolę Renée w przedstawieniu Madame de Sade na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2007), najlepsza aktorka młodego pokolenia Teatru Polskiego imienia Hieronima Konieczki w Bydgoszczy - nagrodę przyznaje "Gazeta Wyborcza" (2010).

Piotr Żurawski - absolwent Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował na scenie Teatr Powszechnego imienia Zbigniewa Hübnera w Warszawie, rolą lokaja w spektaklu Nadobnisie i Koczkodany Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Łukasza Kosa. Od 2010 aktor występuje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. W Teatrze IMKA występuje w spektaklu Wodzirej w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    5 zł
  • Kontakt
    58 344-05-73 w. 117
Wstęp 5 zł.
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie
w godzinach od 15:00 do 21:00 (w soboty i niedziele od 16:00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl;
tel. 58 344 05 73
lub 58 345 15 90 - w. 117.

Opinie

Sprawdź się

Jaką nazwę nosił festiwal, który później został przekształcony w odbywający się do dziś Festiwal Polskich Filmów Fabularnych?

 

Najczęściej czytane