stat

Ożywić Manekiny - Wystawa

W świecie ery plastiku dominuje połysk, kopiarstwo i przeświadczenie o niekwestionowanej przewadze taśmy produkcyjnej oraz struktur sieciowych nad indywidualnością i kunsztem detalizmu. To świat skoncentrowany na produkowaniu dóbr katalogowych, w którym serwuje się krótkie, upijające przyjemności, niezwykle przydatne w osłabianiu potrzeby widzenia prawdy, a wraz z tym chęci obcowania z autentycznością. Zapraszamy na wyjątkową wystawę "Ożywić Manekiny".

17 lipca - 20 sierpnia 2021, godz. 11:00 - 18:00

Wstęp wolny

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021


Ten świat jak każdy poprzedni wytworzył swojego ulubionego przedstawiciela. Stał się inkubatorem do powstania nowej istoty humana manekina - powierzchownego, pozbawionego wrażliwości, stale nakręcanego mitem atrakcyjności, egoisty - narcyza. Po wielkiej, lecz wyjątkowo cichej i niemal niezauważalnej wojnie domowej, nowy gatunek zwyciężył nad swoim ewolucyjnym poprzednikiem, zaganiając człowieka do rezerwatu minionej epoki, gdzie liczą się jeszcze szlachetne wartości. Dla manekinów są to archaizmy, cechy nieprzydatne i niepasujące do standardów świata ery plastiku. Skopiowany, zrodzony z kształtu swojego poprzednika, czyli posiadającego duszę człowieka, human manekin potrzebuję od niego
jeszcze tylko jednej rzeczy.

Projekt pt. "Ożywić manekiny", jest artystycznym eksperymentem zbliżenia manekinów do ludzi. Nadania im cech ludzkich oraz ludzkiego głosu, by wyrażając siebie i sytuację w jakiej się znalazły od początku swojego istnienia jako symbol mody, konsumpcji oraz statycznej bierności, miały wreszcie możliwość zaproponować swoją wizję świata.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: