• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Oswajanie odmienności

Czy boimy się niepełnosprawności? Jak budujemy społeczne definicje granic norm i deficytu oraz o tym, jakie są największe konsekwencje dysfunkcyjności opowie Damian Muszyński podczas spotkania z Jolantą Rzeźnicką-Krupą w poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 19.00, w gdańskiej Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Czy boimy się niepełnosprawności? Jak ją postrzegamy? Czy strategie oswajania odmienności to nasze indywidualne pomysły radzenia sobie z lękiem przed nieznanym? A może jest tak, że wpisujemy nasze niepewności i pytania w "dostępne" dyskursy niepełnosprawności? Kolejne spotkanie cyklu poświęcimy wykluczeniu i marginalizacji osób z niepełnosprawnością, przyglądając się problemowi z perspektywy współczesnych pomysłów na jego opisywanie.

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu edukacyjnego Kultura, edukacja i tożsamość w ramach Uniwersytetu Krytycznego z udziałem medioznawcy Damiana Muszyńskiego i Joanny Rzeźnickiej-Krupy. Spotkanie zatytułowane Oswajanie odmienności. Współczesne dyskursy niepełnosprawności a problem wykluczenia odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej (ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk). WSTĘP WOLNY.

Damian Muszyński - pedagog mediów, medioznawca, nauczyciel akademicki, twórca i były redaktor naczelny czasopisma "Studia Kulturowe", bloger. Członek zespołu realizującego projekt "Dzieci sieci - kompetencje komunikacyjne najmłodszych" Interesuje się problematyką uspołecznienia szkoły w kontekście rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Joanna Rzeźnicka-Krupa - pracuje w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Obszar zainteresowań to krytyczna analiza znaczeń kształtujących edukacyjny, społeczny i kulturowy dyskurs niepełnosprawności.

Opis spotkań Kultura, edukacja, tożsamość:
Cykl spotkań seminaryjnych łączy zarówno kwestia dyskusji nad utrwalaniem przestrzeni dyskryminacyjnych jak i konstruowaniem pomysłów dotyczących włączania "różnic"  do obiegu emancypacyjnego. Kluczowymi kategoriami dyskutowanymi w ramach cyklu będą: kultura, edukacja, wiedza-władza, samowiedza i tożsamość. Do dyskusji zaproszeni zostaną wybitni znawcy problematyki, ale także osoby bezpośrednio narażone na wykluczenie.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?