Impreza już się odbyła

Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci

W dizajnie pojętym jako proces technologia, materiałoznawstwo i sztuka przenikają się, uzupełniają, a chwilami są tym samym. Pomysł na nową odsłonę cyklu "Polskie Projekty Polscy Projektanci" zrodził się z chęci pokazania, w jaki sposób wspomniane dziedziny łączą się w projektowaniu Oskara Zięty.

19 września 2020 - 28 lutego 2021, godz. 11:00 - 18:00

bilety 10-15 zł
ulgowy 5 zł

6 października 2020 - 31 marca 2021, godz. 10:00 - 18:00

bilety 25 zł
ulgowy 18 zł
Przedstawiamy go więc zarówno jako projektanta produktów i marek produkcyjnych, jak i innowatora, projektanta technologii i procesów. Interesują nas nie tylko same realizacje, ale również sposób myślenia projektanta, koncepcje, w których Zięta doskonale łączy wiedzę inżynieryjną z wrażliwością artysty.

Na wystawie "Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci" prezentujemy obiekty, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Niesamowite w kształcie, lekkie, choć ze stali, jak zabawki a przecież na serio, jednocześnie miękkie i twarde, ładne a zarazem wydajne w produkcji, produkowane seryjnie a jednak unikatowe. Projekty, prototypy, modele, nagrania z produkcji pozwalają prześledzić drogę od pomysłu do produktu. Niezwykle cennym uzupełnieniem ekspozycji są bez wątpienia dzieła najnowsze, w tym Żagiel zaprojektowany specjalnie z myślą o gdyńskiej wystawie.

Mamy nadzieję, że skupienie uwagi na procesie, rodzeniu się pomysłów, dochodzeniu do form okaże się dla Państwa szczególnie inspirujące. Pozwoli spojrzeć na dizajn jako fascynującą przygodę z właściwościami materiałów, technologią i sztuką.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?