• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Oficjalne Otwarcie Ulicy Brydżowej - Muzeum Kart do Gry (2 opinie)

16 października 2020 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie Ulicy Brydżowej - Muzeum Kart do Gry prezentującego jedną z największych i najróżnorodniejszych kolekcji kart do gry i rekwizytów karcianych w Europie.

sie 14

niedziela, godz. 11:30, 13:00, 14:30

bilety 10 zł
sie 20

sobota, godz. 13:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Zbiór, który dotąd wystawiany był częściowo w Muzeum Plakatu i Zamku Królewskim w Warszawie, wreszcie doczekał się stałej ekspozycji. To gratka nie tylko dla fanów gier karcianych, ale także miłośników sztuki plastycznej.

Ulica Brydżowa jest częścią Gdyńskiego Centrum Animacji - przestrzeni aktywności artystycznej i edukacyjnej dla małych i dużych. Projekt realizowany jest w budynku dawnego Zespołu Szkół Technicznych przy współpracy władz miasta i Studia Trefl (od niedawna KAZStudio). Na terenie byłej szkoły powstaje lubiany dzieci i dorosłych, serial animowany Rodzina Treflików, to tutaj także można odwiedzić zupełnie wyjątkowe Muzeum Kart do Gry pod nazwą Ulica Brydżowa.

Na odwiedzających już od 16 października czekać będzie wyjątkowa wystawa, bezpośrednio nawiązująca do samej nazwy i logo firmy Trefl. Na Ulicy Brydżowej podziwiać będziemy trzecią co do wielkości w Europie kolekcję kart do gry i rekwizytów karcianych. Imponująca kolekcja to dorobek ponad 40. lat gromadzenia eksponatów przez Andrzeja Rzepkowskiego - obecnego kustosza karcianego muzeum. Znajdziemy tu najróżniejsze rodzaje asów, dam, królów, pików, kierów i oczywiście... trefli. Kolekcja karciana, wystawiana już częściowo w Muzeum Plakatu i Zamku Królewskim w Warszawie, wreszcie doczekała się stałej ekspozycji. Teraz może cieszyć oko nie tylko pasjonatów gry w karty, ale także miłośników szeroko pojętej sztuki plastycznej. Wśród eksponatów znajdziemy również prace znanych na całym świecie twórców, m. in. Salvadora Dali.Ulica Brydżowa czeka na zwiedzających w każdy piątek, sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00 - 18:00. Bilet normalny to koszt 15 zł, ulgowy 8 zł. Bilety do nabycia w recepcji Gdyńskiego Centrum Animacji przy ul. Gołębiej 9 w Gdyni.

Opinie (2)

 • ciekawostka :)

  Niespotykane miejsce, fajnie, ze cos takiego powstalo. Nie trzeba być pasjonatem, żeby tam przyjść.

  • 0 0

 • Świetne

  Szkoda że aktualnie zamknięte, gdy będę w Gdyni z pewnością się zjawię. W tych kartach zawarta jest historia, zabawa i wiele innych rzeczy.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?