stat
Impreza już się odbyła

Od Wileńszczyzny do Berlina - promocja książki

Zapraszamy na promocję książki "Od Wileńszczyzny do Berlina" Ireny Bołądź-Gutsch, która odbędzie się w środę 24 lipca o godz. 11.00 w Muzeum Sopotu.

Publikacja opowiada o losach rodziny Bołądziów. Historia rozpoczyna się w 1935 roku w Ejszyszkach na Wileńszczyźnie, gdzie autorka spędziła dzieciństwo, będąc świadkiem historycznych wydarzeń, które toczyły się w tamtych okresie...

Irena Bołądź-Gutsch - urodzona 25.01.1933 r. w Leforest we Francji. W 1935 r. wraz z rodzicami i siostrą wróciła na Wileńszczyznę i zamieszkała w Ejszyszkach. Po zakończeniu II wojny światowej przeniosła się z rodziną do Torunia. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1965 r. uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych. W 1974 r. uzyskała drugą specjalizację, z medycyny ogólnej, a w 1978 r. - z zakresu gerontologii. Pracowała między innymi w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, Przychodni Medycznej w Sobieszewie, na Pogotowiu Ratunkowym w Sopocie i w Przychodni Specjalistycznej w Gdyni. Od 1958 r. mieszkanka Sopotu. W 1962 r. wyszła za mąż, małżeństwo dochowało się córki. W 1978 r. wyjechała z rodziną na stałe do Hanoweru. Obecnie mieszka w Berlinie. Co roku odwiedza Sopot.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?