stat
Impreza odwołana

Obrazy pamięci

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej na scenie Muzeum usłyszymy muzyczną interpretację liryków Władysława Sebyły - poety metafizycznego, jednego z założycieli Drugiej Awangardy, żołnierza Wojska Polskiego zastrzelonego w Charkowie.

Treny - utwór muzyczny autorstwa Adama Tańskiego napisany na zespół instrumentalny w składzie: skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, klarnet, fagot i partię głosu altowego. Cykl składa się z sześciu dopełniających się części. To muzyka potępiająca katyńskie ludobójstwo i kontemplująca tragedię polskich oficerów. Całość dopełnią autorska choreografia i wizualizacje inspirowane malarstwem pasyjnym.

Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało 22 tys. obywateli polskich - głównie oficerów Wojska Polskiego i policjantów. Miejscami zbrodni były: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia i Kuropaty. Przez pięćdziesiąt lat Związek Sowiecki wypierał się udziału w ludobójstwie, rozpowszechniając kłamstwo, że dokonali go Niemcy. Dopiero 13 kwietnia 1990 r. władze rosyjskie oficjalnie przyznały, że była to "jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu".

Muzyka - Adam Tański
Agafia Wieliczko - choreografia, taniec
Mateusz Pudlis - wizualizacje

Miejsce: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego
maj 21

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 150 - 350 zł
Kup bilet
cze 8-9

poniedziałek - wtorek, godz. 11:15

bilety 19 zł
Bilety wyprzedane

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?