stat
Impreza odwołana

Obrazy pamięci

Z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej na scenie Muzeum usłyszymy muzyczną interpretację liryków Władysława Sebyły - poety metafizycznego, jednego z założycieli Drugiej Awangardy, żołnierza Wojska Polskiego zastrzelonego w Charkowie.

wrz 5

sobota, godz. 16.30

bilety 50-100 zł
sty'21 23-24

sobota - niedziela, godz. 12:00, 16:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 65 - 135 zł
Treny - utwór muzyczny autorstwa Adama Tańskiego napisany na zespół instrumentalny w składzie: skrzypce, altówka, wiolonczela, flet, klarnet, fagot i partię głosu altowego. Cykl składa się z sześciu dopełniających się części. To muzyka potępiająca katyńskie ludobójstwo i kontemplująca tragedię polskich oficerów. Całość dopełnią autorska choreografia i wizualizacje inspirowane malarstwem pasyjnym.

Wiosną 1940 r. NKWD zamordowało 22 tys. obywateli polskich - głównie oficerów Wojska Polskiego i policjantów. Miejscami zbrodni były: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia i Kuropaty. Przez pięćdziesiąt lat Związek Sowiecki wypierał się udziału w ludobójstwie, rozpowszechniając kłamstwo, że dokonali go Niemcy. Dopiero 13 kwietnia 1990 r. władze rosyjskie oficjalnie przyznały, że była to "jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu".

Muzyka - Adam Tański
Agafia Wieliczko - choreografia, taniec
Mateusz Pudlis - wizualizacje

Miejsce: sala konferencyjna im. Jana Olszewskiego

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był: