stat

ONLINE: Mustang (Nepal) - zaginione Królestwo Lo

Plama Gdański Archipelag Kultury oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na pokaz slajdów online i spotkanie z Michałem Kitkowskim w ramach cyklu - Na krańcach świata. Spotkamy się z podróżnikiem z Gdańska, który opowie o tajemniczym królestwie Lo w Nepalu i nie tylko.

Początek: godz. 18.00 - spotkanie będzie dostępne tylko w dniu premiery na profilu GAK Plama na fb oraz na portalu YouTube: https://youtu.be/DZnUPAJFEg8

Pokaz finansowany ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

W wielu moich podróżach napotykałem turystów pragnących zobaczyć nietknięte cywilizacją zakątki planety odcięte od nowoczesnego, konsumpcyjnego świata, zachowanych w swojej pierwotnej formie. Mój bunt przeciwko takiemu postrzeganiu świata wiązał się z tym, że owi podróżnicy sami wywodzili się z nowoczesnej cywilizacji. Wyrywali się z jej objęć na miesiąc, może dwa, by zanurzyć się w świecie, który bezpowrotnie odchodzi, by wrócić do wygód współczesnego świata.

Niemniej sam miałem takie miejsce tajemnicze niedostępne królestwo Mustangu. Nepal odwiedziłem po 10 latach mojej nieobecności by zobaczyć zmiany i skonfrontować moje młodzieńcze wyobrażenie tajemniczej krainy LO z rzeczywistością. Była to też moja podróż w przeszłość, która niespodziewanie...


Michał Kitkowski - podróżnik po ludziach. Zawsze ciekawiło go co jest za zakrętem, więc sporo tych zakrętów zaliczył. Prowadzi bloga podróżniczego Klapki Kubota State of Mind, w którym opisał m.in. 2-letnią autospotową podróż dookoła świata.
https://klapkikubota.wordpress.com/

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku trafił do Gdańska obraz "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga?