• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

O projektowaniu dla ginącego języka

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na wykład pt. "Rzecz kaszubska. O projektowaniu dla ginącego języka", który poprowadzi Pan dr Mirosław Rekowski z ASP w Gdańsku. Wykład odbędzie się 29 maja w Sali Niebo Polskie Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Augustyńskiego 1, o godz. 17:30.

cze 16

niedziela, godz. 12:00 - 16:00

Sopot,
Wstęp wolny
Autor dotknie w swojej prelekcji kluczowego w jego ocenie aspektu budowania marki, a mianowicie stworzenia bazy esencjonalnych informacji (wyróżników kaszubskości), które będą spójną i opartą o faktyczne atrybuty regionu i jego mieszkańców podstawą do tworzenia i weryfikacji założeń projektowych, mających na celu promocję Kaszub.

Dr Mirosław Rekowski. Projektant wzornictwa. Studiował w PWSSP w Gdańsku. Adiunkt w Katedrze Podstaw i Metodyki Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Absolwent Akademickiego Kursu Typografii. W pracy naukowej zajmuje się morfologią i teorią komunikatu wizualnego oraz rolą typografii w efektywności jego oddziaływania. Prowadzi też zajęcia z teorii komunikatu wizualnego w Uniwersytecie WSB MERITO Gdańsk, a w latach 20092019 w Uniwersytecie Gdańskim. Projektuje znaki, systemy identyfikacji wizualnej i wzornictwo. Współzałożyciel Grupy Projektantów Wzornictwa START (19931997). Laureat nagrody WZÓR ROKU 2007, a także nagród w konkursach VIDICAL, IDEA i Obsesja Papieru.

Gdańskie Dni Kaszubskie są realizowane dzięki dotacji Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańsk oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Opinie

Sprawdź się

W piwnicy którego ze słynnych gdańskich budynków Jan Heweliusz składował produkowane przez siebie piwo?