stat
Impreza już się odbyła

Noc naukowców. Cyberiada

Stanisław Lem. To jedno z tych nazwisk, które wywołują jednoznaczne skojarzenia roboty, futurologia, science fiction i nieograniczona wyobraźnia. I właśnie w ten cybernetyczny świat, rodem ze lemowskiego świata, będziemy chcieli się razem z Wami zanurzyć podczas najbliższej Nocy Naukowców! Tym razem wydarzenie organizowane niemal równo 100 lat po urodzinach genialnego polskiego pisarza odbędzie się pod tytułem Cyberiada, czym organizatorzy nawiązują do jednego z najpopularniejszych dzieł Stanisława Lema. Do zobaczenia 24 września!

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci technologia rozwija się w galopującym wręcz tempie. Smart są już nie tylko nasze telefony, lecz również i domy! Sprzęty domowe to obecnie skomplikowane maszyny, których działanie oparte jest przede wszystkim na nowych technologiach oraz sztucznej inteligencji. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu urządzenia, których używamy na co dzień (bez większej refleksji nad ich złożonością), mogłyby zostać uznane za cuda techniki.

W niedalekiej przyszłości nasze życie może przypominać to obserwowane do tej pory tylko w filmach science fiction. Humanoidalne roboty, nowoczesne środki komunikacji czy sztuczna inteligencja to już nie bliżej nieokreślona przyszłość, lecz teraźniejszość.

Podczas Nocy Naukowców uczcimy setną rocznicę urodzin polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. Zanurzymy się w świat jego opowiadań i powieści. W szczególny sposób skupimy się na nowych technologiach. Sprawdzimy, czy Lem mógł przewidzieć powstanie obecnie znanych nam urządzeń w swoich dziełach. Przeanalizujemy również, które z jego utworów mogą potencjalnie stać się inspiracją dla przyszłych wynalazków.

Podczas Nocy Naukowców wystawy Experymentu wypełnią się dodatkowymi atrakcjami! Na scenie odbędzie się science show pt. "Mój przyjaciel robot", będziecie też mogli zajrzeć do strefy druku 3D, wziąć udział w walce robotów, polatać dronem lub zagrać w grę. Nie zabraknie również wykładów, warsztatów, a nawet wystawy obrazów! Więcej szczegółów wkrótce!

Wiek: 4+
Termin: 24.09.2021, godz. 19:00
Czas: 4 godz.
Bilety: 15 zł za osobę

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy Czarna Sala Teatru Wybrzeże im. Stanisława Hebanowskiego to inicjatywa zupełnie nowa?