• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów w Klubie ŻAK

Noc Muzeów w Klubie ŻAK / Pokaz "Colargola" z taśmy 35 mm + WIELKIE PLAKATOBRANIE. Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Klubie ŻAK. W sali suwnicowej odbędzie się PLAKATOBRANIE w czasie wydarzenia każdy z Was będzie mógł wybrać jeden z naszych archiwalnych plakatów. Wiele plakatów występuje w pojedynczych egzemplarzach, panuje więc zasada Kto pierwszy ten lepszy. W naszych zbiorach mamy plakaty do takich filmów jak Nienawiść, Pulp Fiction, Speed, Ed Wood, Ghost Dog, Drugstore Cowboy i wiele innych! Wybór jest ogromny więc na pewno każdy miłośnik kina znajdzie coś dla siebie.

Tego wieczoru zapraszamy także do zwiedzania naszej kabiny projekcyjnej, gdzie kinooperator pokaże jak wyglądają tradycyjne taśmy filmowe w formacie 35mm, zdradzi sekrety i tajniki pracy kinooperatora. W trakcie wydarzenia odpalimy też nasz zabytkowy projektor, by wspólnie obejrzeć animowany film Colargol zdobywcą kosmosu.

Choć od premiery filmu minęło już 45 lat to przygody sympatycznego Misia Colargola nadal fascynują i bawią. Bajka adresowana głównie do dziecięcej widowni z pewnością zachwyci widzów w każdym wieku.
Program:
19:00 21:00 Plakatobranie
19:30 20:00 Zwiedzanie kabiny projekcyjnej
20:00 21:07 Seans filmu Colargol zdobywcą kosmosu z taśmy 35 mm

Colargol zdobywcą kosmosu seans z taśmy 35 mm / reż. Marian Kiełbaszczak, Tadeusz Wilkosz / 67 min / ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Colargol po licznych przygotowaniach i próbach odbywa wraz ze swymi przyjaciółmi - rozważnym Krukiem i lekkomyślnym Szczurkiem - podróż okołoziemską. Po awaryjnym lądowaniu na ziemi budują nową rakietę i wyruszają w stronę gwiazdozbioru Fantasmagorii. Odwiedzają m.in. Planetę Bajek, Planetę Bąbelkową, uwięzieni zostają przez wróżkę, ale wszyscy, wraz z nowym przyjacielem - Mechanicznym Misiem - wracają na ziemię.

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywały się sopockie krasnale, które według legendy zamieszkiwały podziemne miasteczko?