stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów: Filmowe drogi do wolności

Wydarzenie w ramach

Kino i Solidarność to tegoroczny temat przewodni Nocy Muzeów w Europejskim Centrum Solidarności.

lut 13

niedziela, godz. 11:00

Gdańsk Wrzeszcz,
bilety 70 zł

15 grudnia 2021 - 31 grudnia 2022, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk, Cystersów 18
Plan filmowy wraz z zespół realizatorów - charakteryzatorem, kostiumologiem i fotografem - będą czekali na tych, którzy zechcą wspólnie z nami bawić się w kręcenie filmu. Reżyserem zaś, będzie Paweł Paulus Mazur - trójmiejski grafik, poeta, muzyk, współtwórca formacji artystycznej TOTART. Nawiążemy do zdarzeń związanych z szeroko rozumianymi ,,DROGAMI DO WOLNOŚCI'', wrócimy na moment do takich obrazów jak "Człowiek z żelaza" czy "Człowiek z marmuru".

O 21.00 zapraszamy do udziału w konkursie na najlepiej przebranego statystę. Nagrodą dla zdobywców trzech pierwszych miejsc będzie wizyta w nowo budowanej siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności. Jako jedni z pierwszych w Polsce pokażemy również making of filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy z udziałem Roberta Więckiewicza, Zbigniewa Zamachowskiego i Agnieszki Grochowskiej.

Początek o godzinie 19.00. Tak jak w zeszłym roku podczas Nocy Muzeów na wystawie "Drogi do Wolności", czynny będzie sklep z czasów PRL oraz podziemna drukarnia, tym razem powielająca scenariusze filmowe. Dzieciom, ale nie tylko, przypomnimy najbardziej charakterystyczne zabawy sprzed 20-30 lat: grę w klasy, w gumę, kręcenie bączków, państwa-miasta. Będzie można spróbować również swoich sił w konkursie układania kostki Rubika na czas.

Wystawa stała "Drogi do Wolności"
ul. Wały Piastowskie 24, Gdańsk
godziny otwarcia: 19.00 - 1.00
wstęp: 1 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sztukę o początkach Gdyni napisał znany trójmiejski pisarz. Jaki?