stat
Impreza odwołana

Nietoperze w naszym życiu

We współczesnym świecie wszystko próbuje się przeliczać na pieniądze, nawet rzeczy z pozoru bezcenne. Czasem jednak, można zastanowić się jakie realne zyski mamy z dziko żyjących zwierząt i czy zainwestowane w ochronę przyrody pieniądze służą tylko idei.

Przykładowo nietoperze są postrzegane przez pryzmat szczególnego zagrożenia wścieklizną, mimo że mit ten jest nieuzasadniony. Badacze jednak patrzą na wyjątkową fizjologię tych zwierząt, a badania skutkują wytworzeniem leków ratujących życie, czy stanowią punkt wyjścia do szukania sposobu na nieśmiertelność. Dzięki usługom świadczonym przez nietoperze płacimy też mniej za ubrania, czy mamy tańsze jedzenie. A i niektóre napoje dla dorosłych zawdzięczamy latającym ssakom.

Martyna Jankowska-Jarek biolożka z wyboru i pasji. Doktorantka na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizuje się łącząc dwa główne zainteresowania naukowe: nietoperze i anatomię, szukając powiązań w budowie skrzydeł i czaszki z adaptacjami do polowania na poszczególne typy ofiar. Odczarowuje zły PR nietoperzy w wielu miejscach poza murami uczelni opowiadając o tych fascynujących ssakach zarówno dzieciom w przedszkolach jak i osadzonym w areszcie śledczym.

Nietoperze w naszym życiu - jak nietoperze wpływają na ludzkie zdrowie, życie i portfele?

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?