stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nauka Mówi: polski sektor kosmiczny

Sektor kosmiczny rozwija się w zaskakującym tempie. Czy projekty w tym sektorze dotyczą wyłącznie astronomii? Jakich specjalistów potrzebuje rynek? W najbliższym odcinku Nauka Mówi astronom dr Jakub Bochiński opowie o tym, jak w dzisiejszych czasach prowadzone są badania astronomiczne oraz jaki jest udział Polski w sektorze kosmicznym. Emisja odcinka 8 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku i kanale YouTube Hevelianum.

lut 5

sobota, godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
lut 17

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Dr Jakub Bochiński jest astronomem, odkrywcą planet pozasłonecznych oraz specjalistą z zakresu komunikacji naukowej, zarządzania procesami badawczo-rozwojowymi i budowy kadr dla sektora wysokich technologii. Obecnie zajmuje się rozwojem technologii kosmicznych w firmie Creotech Instruments S.A. Rozmowę na temat pracy w polskim sektorze kosmicznym przeprowadzi z nim Magdalena Maszewska, astronomka Hevelianum.

Emisja odcinka 8 grudnia o godzinie 19:00 na Facebooku i kanale YouTube Hevelianum.

Nauka Mówi to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Nagrania publikowane są i dostępne bez ograniczeń na Facebooku i YouTube Hevelianum. Do tej pory gośćmi cyklu byli m.in.: neurobiolog, dr Wojciech Glac, który opowiadał o tym, jak zachowuje się mózg w depresji, Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku, tłumaczący, jak ważne są relacje w edukacji, prof. Konacki, który opisywał egzoplanety czy Sebastian Soberski, który tłumaczył działanie radioteleskopów.

Wydarzenie jest częścią projektu SPINaj naukę, inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), które współtworzy Hevelianum. Stanowi także część obchodów 410. rocznicy urodzin Jana Heweliusza, patrona Hevelianum, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauki XVII wieku. Program obchodów można znaleźć na stronie www.janheweliusz.pl.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W jakim okresie obecna główna jednostka Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, czyli Ratusz Głównego Miasta, spełniał funkcję siedziby władz Gdańska?

 

Najczęściej czytane