stat
Impreza już się odbyła

Nasza Nowa Galeria / Windows 2020. Nowe Zjawiska

Serdecznie zapraszamy na otwarcie w LKW GALLERY 16 października o godz.18:00. Samą wystawę będzie można oglądać codziennie. Premiera filmu nastąpi w dniu wernisażu i będzie do obejrzenia na stronie projektu.

17 września - 3 października 2021, godz. 16:00 - 21:00

Gdańsk, ul. Szopy LKW GALLERY
Wstęp wolny
sty'22 30

niedziela, godz. 16:00

bilety 50 zł
Kup bilet
Nasza Nowa Galeria to serial internetowy. Prowadząca program Natalia Dopkoska w każdym odcinku aranżuje przestrzeń galerii w ciągu kilku dni, podczas gdy kuratorzy udają się na wypoczynek. W pierwszym odcinku prowadząca gościć będzie w przestrzeni LKW Gallery Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w ramach cyklu Windows 2020. Nowe zjawiska.

Artystka w nawiązaniu do znanego telewizyjnego show wciela się w rolę gospodyni programu. Odwiedzając wybrane przestrzenie sztuki, przygląda się ich założeniom kuratorskim oraz programowi wystawienniczemu i w oparciu o nie dokonuje przeobrażenia galerii, łącząc ze sobą elementy remontu, wystroju wnętrz i wystawy indywidualnej. Osoby zarządzające miejscami sztuki, które aranżuje Dopkoska wraz z ekipą programu na czas remontu nie mają wstępu do galerii, a końcowy efekt jest niespodzianką. Finalnym efektem projektu poza wystawą jest stworzenie serialu emitowanego online. Każdy odcinek jest formą reportażu zapisem działania w danej przestrzeni oraz prezentacją końcowego efektu.

Natalia Dopkoska:
Autorka i prowadząca program Nasza Nowa Galeria Natalia Dopkoska pochodzi z miasta powiatowego o nazwie Ostrołęka. Z balkonu swojego rodzinnego domu ogląda czasem tyły najnowszego kompleksu architektoniczno-muzealnego jakim jest Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Kultura remiksu, którą posługuje się w swojej twórczości, została jej przeznaczona już na samym początku, gdy okazało się, że obchodzi urodziny w tym samym dniu co Marylin Manson i DJ Bobo.

Swoją przygodę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku zakończyła na Rynku Elbląska, gdzie w 2019 roku odbył się jej pokaz malarstwa dyplomowego. Na swoim koncie ma wykonanie remontów: Galerii UL w Gdańsku, piwnicy siostry narzeczonego w Zielonej Górze, mieszkania na Oruni Górnej oraz renowację bramy wjazdowej na działce rekreacyjnej w Białobrzegu.
W wolnych chwilach zajmuje się malowaniem, wycinaniem rzeczy z papieru, przyklejaniem literek samoprzylepnych i Instagramem. W życiu wygrała tylko jeden ogólnopolski konkurs plastyczny pt. Moja podróż z Janem Pawłem II, bo narysowała siebie z papieżem w kosmosie. Wraz z Piotrem Mańczakiem i Piotrem Mosurem współtworzy gdański UL.
Prywatnie lubi długie spacery do Biedronki oraz średniowieczne umartwianie duszy i ciała.
Jej prace przechowywane są w licznych zbiorach korytarzy ASP, rodziny, przyjaciół oraz znajomych w kraju i za granicą.
Instagram: @dopkoska

---
Windows 2020. Nowe zjawiska
CYKL WYSTAW W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ / LKW GALLERY
Strajki klimatyczne, pożary, topniejące lodowce, wymierające gatunki zwierząt, mutujące wirusy i życie w kwarantannie, a przy tym zagrożenie terroryzmem, strach przed obcymi, powracające tendencje nacjonalistyczne... Można powiedzieć, że żyjemy w ciekawych czasach, gdzie dystopijne wizje stają się rzeczywistością i żeby jakoś przetrwać, z jednej strony trochę wypieramy problemy, stopniowo adaptujemy się, uciekamy w cyberprzestrzeń i marzymy o lotach w kosmos, a z drugiej - czujemy narastający wewnętrzny bunt i lęk przed tym, co jeszcze nas czeka i próbujemy coś zmienić.

Okno LKW Gallery przez najbliższe pół roku będzie pełniło funkcję swoistego Black Mirror - ukaże wizje 6 młodych trójmiejskich artystów i artystek, ich komentarze do obecnej sytuacji, jak i wyobrażenia niedalekiej przyszłości. Damy głos młodej generacji twórców, aby w osobisty sposób odnieśli się bieżących tematów, które najbardziej ich zajmują. Może ich sztuka stanie się formą remedium, może sprowokuje do refleksji, a może będzie tylko ironicznym komentarzem?

Przestrzeń LKW Gallery będzie pełnić funkcję witryny przez którą można z zewnątrz oglądać rzeźby, instalacje, interwencje, prace wideo, performans, albo też pełnić rolę studia, z którego transmitowane będą akcje artystyczne. Każdy z zaproszonych artystów i artystek wykorzystując dowolne medium, przygotuje swoisty spektakl, którego widzami będą zarówno odbiorcy sztuki, jak i przypadkowi przechodnie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?