stat
Impreza już się odbyła

Music Jam - Pierwszy Muzyczny Hackaton

Music Jam to nietypowe zetknięcie muzyki i technologii w formie hackatonu. Podczas wydarzenia spotkają się pasjonaci świata IT, łączący swoje technologiczne zainteresowania z zamiłowaniem do dźwięków. W trakcie maratonu uczestnicy będą tworzyć, remiksować i bawić się muzyką oraz kodem - od perkusji, przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach Arduino, po ułożenie utworu z dźwięków wydawanych przez oscylator. Dodatkowo, do wykorzystania będą zrekonstruowane XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Instytut Kultury Miejskiej i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapraszają 26 października w godz. 9.30 - 22.00 na Music Jam!

sie 18

wtorek, godz. 13:00 - 15:00

Gdynia,
bilety 80 zł

w każdy wtorek (od 08.09 do 29.09.2020), godz. 17:00 - 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. Na potrzeby MUSIC JAM proponujemy wykorzystanie muzyki z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach, np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców.

Medialab Gdańsk zrekonstruował XVII-wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców. Nasze wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackatonu - udostępnimy je na licencji CC BY-SA (uznanie autorstwa na tych samych warunkach). Wykorzystanie fragmentu z udostępnionych przez Medialab Gdańsk zaśpiewów daje uczestnikom hackatonu szansę na specjalną nagrodę od Instytutu Kultury Miejskiej.

Pytania i odpowiedzi na temat Music Jam

Czy muszę mieć zespół?

Rywalizacja odbywa się w maksymalnie pięcioosobowych zespołach. Posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia nie jest wymagane. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów.

Co należy mieć ze sobą?

Na miejscu zapewniamy biurka, krzesła, prąd i Internet. Ważne jest, by zabrać ze sobą wszystkie narzędzia niezbędne do pracy (komputer, słuchawki etc.).

Jak będzie wyglądała przestrzeń hackatonu?

Przestrzeń będzie składała się z dwóch odrębnych części: głośnej, gdzie będzie można hałasować, testować i bawić się muzyką. Druga część to przestrzeń cicha, dedykowana poszukującym pracy w skupieniu.

Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania podczas hackatonu?

Z serwisu polona.pl - wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania zawsze trafią się jakieś nuty np. Moniuszko Ze strony Europeana Music - europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie. Przede wszystkim korzystając z naszych gdańskich XVII-wiecznych zaśpiewów. Mogą one być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.

Harmonogram Music Jam

9:30-10:00 Rejestracja uczestników
10:00 Rozpoczęcie
10:15 - 11:00 Team building
11:00 - 20:00 Maraton tworzenia
13:00 Lunch
18:00 Pizza time
20:00-21:00 Prezentacja projektów
21:00-22:00 Zakończenie


Music Jam | Hackaton muzyczny
Data: 26 października (sobota), godz. 09:30 - 22:00
Miejsce: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, ul. Lęborska 3
Więcej informacji na www.musicjam.pl lub pod adresem mailowym: kontakt@codeme.pl
Patronat medialny: Muzyka i Technologia https://muzykaitechnologia.pl/,
Miesięcznik Muzyk: https://muzyk.net/

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto
Partner: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
Wydarzenie kierowane jest do wszystkich miłośników muzyki i nowych technologii powyżej 18 roku życia. Koszt udziału w hackatonie to 20 zł. Zapisy: https://evenea.pl/event/musicjam

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

W którym roku odbył się pierwszy pokaz "Pierścienia Nibelunga" w Gdańsku?