stat
Wydarzenie już się odbyło

Morze, statki, ludzie

Filia 5 "Koc i Książka" zaprasza na spotkanie z kpt. Gabrielem Oleszkiem pt. " Morze, statki, ludzie" 21 marca (wtorek), 2017 r., godz. 17.00

Miejsce spotkania:
Nowa siedziba Filii 5
ul. Kazimierza Wielkiego 14
(przy wejściu głównym do Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie)

Wstęp wolny!

Gabriel Piotr Oleszek urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.

Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i pierwsze kilkadziesiąt obrazów już wykonał. Są to same obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego.

Napisał 29 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym takich jak: SOS Bright Star, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z Daru Pomorza, Smak winy, Zdążyć na czas, Kiedy byłem małych chłopcem i inne.

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym gospodarzem Dworu Artusa było:

 

Najczęściej czytane