• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Monika Borzym | Back to The Garden

Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia! Monika urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów Pierwsze dwie płyty Girl Talk i My Place ( dziś maja status platynowych) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu ( m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i Randy Breckerem). W 2016 roku ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell Back To The Garden ( złota płyta). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika wraz z Mariuszem Obijalskim stworzyli płytę Jestem Przestrzeń z poezją Anny Świrszczyńskiej płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal.

gru 16

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
cze'24 12

środa, godz. 20:00

bilety 169 - 420 zł
Kup bilet
W 2018 roku ukazała się płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda RADIOHEDONISTYCZNIE utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.

jazz - koncerty w Trójmieście


Monika Borzym o projekcie Back to The Garden:
Spodziewam się, że każdy będzie mnie pytał: dlaczego właśnie Joni? Ta płyta to wyraz buntu przeciw temu co dzieje się na dzisiejszym rynku muzycznym. Obecnie dominuje nań produkcja i elektronika i wszystko wydaje mi się zunifikowane. Nigdy nie chciałam być tego częścią. Dla mnie muzyka jest nośnikiem rzeczy mądrych i pięknych. Jest świętem. Jako wykonawca szukam najbardziej inspirujących materiałów.

Od dziesiątek lat nie tylko wokaliści ale i instrumentaliści jazzowi wykonują standardy czyli piosenki napisane przez wybitnych kompozytorów.  Nikt nie nazywa tych kompozycji coverami. Ja w poszukiwaniu moich standardów zdecydowałam się śpiewać piosenki Joni, które wpisały się już w historię muzyki i kanon klasyków. Nie traktuję ich jak coverów i w ślad za powyższym uważam, że nimi nie są. Traktuję je tak samo jak standardy jazzowe.

Wybrałam piosenki z pierwszych siedmiu lat twórczości Joni (1967-1975) czyli z okresu pomiędzy jej 25 a 32 rokiem życia. Jestem teraz w tym samym wieku, w którym Joni była po premierze swojej pierwszej płyty. To czas kiedy dziewczyna przeradza się w kobietę. Bardzo silnie odczuwam tę przemianę odnotowując w swoim śpiewaniu subtelność i nostalgię przed którą przez ostatnie 3 lata próbowałam się bronić. JONI to indyjskie określenie kobiety, zarówno w znaczeniu fizycznym jak i duchowym. Ja dzięki Joni odnalazłam i zrozumiałam swoją kobiecość tłumaczy swój wybór artystka.

Płyta powstała we współpracy z wybitnym gitarzystą z Los Angeles Mitchellem Longiem (Melody Gardot, Waldemar Bastos) oraz nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem (Norah Jones, Amos Lee, Melody Gardot). W naszej nowej odsłonie, gramy składzie: Monika Borzym głos , Artur Gierczak gitara, Krzysztof Kawałko gitara, Robert Kubiszyn/Maciej Szczycinski kontrabas, Michał Bryndal perkusja.

KUP BILET

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  90 zł
 • Kontakt
  58 672-27-75
zniżka -10zł z Wejherowską Kartą Mieszkańca

Opinie

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?