• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Modernistyczna YMCA Gdyni w Obiektywie

Gdyński Szlak Modernizmu oraz "Wytwórnia Studniak" zapraszają 16 kwietnia 2023 o g. 12:00 na otwarcie wystawy fotografii architektonicznej w YMCA Gdynia.

26 maja - 31 grudnia 2023

Gdynia,
Wstęp wolny

22 lipca 2023 - 25 lutego 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 1-20 zł
16 kwietnia, g. 12:00 - otwarcie wystawy fotografii architektonicznej, gdyńskich twórców, których inspiracją, motywem przewodnim motywem jest detal architektoniczno-konserwatorski modernistycznego obiektu YMCA. Wystawa potrwa ok. 4 tygodni i będzie dostępna we wszystkie dni tygodnia w godzinach prowadzenia zajęć w auli YMCA lub po wcześniejszym umówieniu się z organizatorem wystawy - (Wytwórnia Studniak) 

Spacer z konserwatorem: po zakończeniu wernisażu wydarzenia, zaplanowano krótki spacer po obiekcie, w tym prezentacja wybranych, najciekawszych detali architektonicznych poddawanych aktualnie pracom
renowacyjnym. 

Wystawa stanowi doskonałą okazję do wglądu w przestrzeń budynku, jego wnętrze, poznania architektury z bardzo bliska - na żywo, a także na wybranych kadrach-okiem, w obiektywie znakomitych fotografów.

-Kadry prezentują wielowymiarową bryłę, detale wyposażenia, wnętrza, elewacji oraz materiałów użytych do wykończenia obiektu.  
- Gmach YMCA znajduje się na Gdyńskim Szlaku Modernizmu, stanowiąc doskonały przykład modernizmu w nurcie ekspresjonizmu ceglanego. Budynek został nowatorsko zaprojektowany przez duet architektów Stefana Kozińskiego i Bohdana Damięckiego absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 
- Autorami wystawy "YMCA - detal i bryła" są twórcy fotografii architektonicznej związani z Gdyńskim Szlakiem Modernizmu.

Autorzy kadrów:
- Magdalena Ergietowska
- Maciej Kacmajor
- Magdalena Korzewska
- Tomasz Lelito
- Monika Michałek
- Angelika Rychter
- Małgorzata Szura-Piwnik
- Ewa Tulińska
- Dariusz Wojtała
- Jarosław Wójcik

Kuratorzy wystawy Magdalena Korzewska, Jacek Debis (Agencja Rozwoju Gdyni, Gdyński Szlak Modernizmu)| Organizator: Wytwórnia Studniak (studniak@op.pl)

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą premierą Teatru Muzycznego (z siedzibą w Gdańsku) był...