stat
Impreza już się odbyła

Moda i Uroda

To ostatni moment, by w Galerii Klif odwiedzić wystawę zdjęć przedwojennych elegantek i elegantów, a także miejsc związanych z modą i urodą w dawnej Gdyni. Wystawa została przygotowana we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni.

To już szósta, niepowtarzalna wystawa przedwojennych fotografii w najstarszej gdyńskiej galerii handlowej. Tym razem osoby odwiedzające galerię, za sprawą unikatowych i wcześniej niepublikowanych zdjęć, mają okazję podziwiać międzywojennych gdynian w pełnej krasie. Kobiety, ale też mężczyźni prezentują się na tych zdjęciach w wyjątkowym szyku i stylu, który inspiruje do dziś. Ciekawe jest także identyfikowanie miejsc i budynków, uwiecznionych na fotografiach, zwłaszcza że współczesne śródmieście Gdyni nie różni się aż tak bardzo od tego sprzed 1939 roku.

Kto nie może osobiście odwiedzić wystawy, może to zrobić wirtualnie. Wystawie towarzyszy nietypowe oprowadzanie, w formie online. Dariusz Małszycki z Działu Historycznego oraz Olga Lewandowska z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni opowiadają o fotografiach w filmie dostępnym na kanale Gdynia Kulturalna w serwisie YouTube.

Kolejna, siódma wystawa zorganizowana wspólnie z Muzeum Miasta Gdynia i Galerią Klif, otwarta będzie od 23 października. Ekspozycja "Zanim powstał Klif" zaprezentuje zmiany, jakim uległo otoczenie galerii. Wystawa będzie jedną z atrakcji, które Galeria Klif przygotowuje w związku ze swoim jubileuszem.

Odwiedzając Galerię Klif należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone w związku z covid-19. Klienci mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. W galerii zostały ustawione dozowniki z płynem do dezyfekcji. Klif zachęca także klientów do utrzymania dystansu od innych osób przebywających w galerii.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?