• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Młynarski Plays Młynarski feat. Natalia Grosiak - Kulturalna Plaża (1 opinia)

 • środa, 22 lipca 2015, godz. 21:00
 • Lokalizacja
  Sopot, Kulturalna Plaża, scena plenerowa na plaży przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży
  Organizator: Klub Atelier
 • Bilety
  30 ,
  w przedsprzedaży  25

Klub Atelier we współpracy z Teatrem na Plaży zapraszają 22 lipca na Kulturalną Plażę na koncert Młynarski plays Młynarski.

Kilka lat temu Janek Młynarski, syn Wojciecha wymyślił projekt "Młynarski plays Młynarski". Piosenki autora "Róbmy swoje", zostały na nowo odkryte i zaaranżowane. Pierwsza płyta, którą zespół wydał w 2010 r., spotkała się z bardzo pochlebnymi recenzjami zarówno słuchaczy, jak i grona muzyków oraz dziennikarzy, otrzymała dwie nominacje do Fryderyka.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Zespół po kilku latach wspólnego grania wykształcił swoje własne unikalne podejście do kompozycji mistrzów piszących razem z Wojciechem Młynarskim. Z kwintetu towarzyszącego wokalistce zostało trio łączące jazz z elektroniką i dansingiem lat 60-tych.

Gabę Kulkę nie pierwszy raz na przestrzeni lat, zastępuje charyzmatyczna Natalia Grosiak znana m.in. z działalności we wrocławskim zespole Mikromusic.

Skład zespołu:

Natalia Grosiak - śpiew
Jan Emil Młynarski - perkusja, śpiew
Piotr Zabrodzki - fortepian, syntezatory
Wojtek Traczyk - kontrabas


Natalia z Jankiem podeszli zupełnie inaczej do utworów Młynarskiego. Interpretacje wokalistki są alternatywne, z pazurem, odarte ze zbędnej słodyczy. Do uprzedniego repertuaru doszły nowe piosenki, zaaranżowane ze świeżą energią. Wojciech Młynarski od zawsze był i nadal jest wielkim fanem jazzu i idei łącznia stylów w muzyce, dlatego też projekt chcąc oddać ogólny klimat twórczości Młynarskiego stawia na improwizację, budowanie nastroju, interakcję na scenie i z publicznością i ponad tym wszystkim tekst.

Nie ma 2 takich samych koncertów MPM, ponieważ na scenie dzieją się rzeczy nieprzewidywalne, rządzi żywe granie, pełne improwizacji także ze strony Natalii, która czasem poddaje swój głos obróbce elektronicznej na żywo.Niejako tekst staje się punktem wyjścia do muzycznej podróży w nieznane.

Zespół gra w nietypowych miejscach: na warszawskiej Pradze, na Śląsku przy kościele i plebanii,w klubie jazzowym czy też w Pałacu Prezydenckim na specjalne zaproszenie Prezydenta RP. Za każdym razem muzyka porywa, nie szczędząc nikogo, nie zważając na płeć, wiek czy przekonania. A wszystko to za sprawą mistrzowskich tekstów i ponadpokoleniowej muzyki, zagranych przez wyśmienitych młodych artystów. Jest to nowe, nieoczekiwanie odkrycie dla każdego słuchacza!

Natalia Grosiak o nowym projekcie: "Słuchałam płyty kilka razy i jestem pod ogromnym wrażeniem Gaby i jej interpretacji. Jestem wręcz fanką jej wykonania tych piosenek. Teraz niestety muszę przestać słuchać płyty i zacząć szukać swojej drogi śpiewania. Na pewno zrobię to po swojemu, część pewnie jeszcze zostanie mi w głowie w spadku po Gabie. Szczerze mówiąc dopiero zaczynam pracę nad tym projektem i po kilku koncertach, nie tyle nauczę się tekstów, przyswoję sobie cały materiał, ale zacznę zgrywać się z tymi piosenkami. Jest to dla mnie trudny materiał, jednak wszystko przed nami."

Pierwszy wspólny koncert odbył się w Studio im. A. Osieckiej w radiowej Trójce 20 marca. Pretekstem do zapowiadanego spotkania muzycznego była nie lada okazja - Wojciech Młynarski świętował swoje 70 - te urodziny.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Koncertów Mistrza Wojciecha udało nam się kilka zaliczyć.

  Teraz czas na syna :)

  • 4 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jeden najsłynniejszych sopockich rzeźbiarzy współczesnych (również długoletni wykładowca akademicki) to: