stat
Impreza już się odbyła

Marek Wrzesiński - Kontemplacje - Linia Kolor Dźwięk

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy Marka Wrzesińskiego "Kontemplacje / Linia. Kolor. Dźwięk".

Obrazy prezentowane w Galerii Punkt GTPS stanowią otwarty cykl prac i są kontynuacją projektu Kontemplacje / Malarstwo jako forma dialogu. Głównym tematem kompozycji malarskich jest motyw martwej natury w kontekście problemu relacji pomiędzy pojęciami, takimi jak: przedmiot - przestrzeń; geometria - metafizyka; kolor - materia - powierzchnia obrazu malarskiego. Każda z eksponowanych prac - w formie otwartych poliptyków - dedykowana jest twórcom, którzy poruszają się w konkretnych przestrzeniach artystycznych, będących dla mnie źródłem inspiracji. Tytułowe kontemplacje to w założeniu malarskie koncepty / poliptyki, oparte na idei artystycznego dialogu z innym twórcą. Prezentowane na wystawie prace są elementem swoistego procesu rozwijania idei malarskich koncepcji w formie eksperymentów z materią, przekształceń barwnych, alchemii koloru oraz kontemplacji przestrzeni rozumianej jako miejsce efemerycznych, malarsko - muzycznych improwizacji.
Gośćmi specjalnymi wernisażu będą absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki: Karolina Sołomin - sopran oraz Krzysztof Szczęsny - klarnet, instrumenty elektroniczne. Szczęsny w towarzystwie sopranu Karoliny Sołomin zagra autorską kompozycję poliptyków dźwiękowych zainspirowaną obrazami z cyklu Kontemplacje.

prof. ASP dr hab. Marek Wrzesiński:
urodzony w 1978 r. w Brodnicy. Absolwent ASP w Gdańsku. Od 2019 roku pełni funkcję Prodziekana ds. Kierunku Malarstwo. Obecnie pełni obowiązki Kierownika II Pracowni Malarstwa i Rysunku w Katedrze Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią, łącząc pracę artystyczną z pracą zawodową na macierzystej uczelni. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym plenerach, sympozjach, konferencjach w kraju i za granicą.
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W którym z gdańskich parków znajduje się popiersie Adama Mickiewicza?