stat
Impreza odwołana

Marek Elsner - Zagęszczenie

Zapraszamy na wystawę rzeźby Marka Elsnera.

2 września - 15 października 2020

Wstęp wolny

9 - 30 września 2020, godz. 10:00 - 20:00

Wstęp wolny
Marek Elsner urodził się w 1982 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku. Dyplom (2008) w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, aneks Ceramika Artystyczna w pracowni prof. Teresy Klaman. Pracuje jako asystent w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Intermediów gdańskiej ASP. Uczestnik wielu plenerów, wystaw indywidualnych i zbiorowych, projektów artystycznych w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Sopocie. Lubi groteskę. Finalista III Triennale Sztuki Pomorskiej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2019). Dwukrotny laureat "Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego" (2011, 2016). Dwukrotny laureat "Stypendium Artystycznego i Twórczego Prezydenta Miasta Gorzowa" (2006, 2008).

Próbuję zrozumieć moją sztukę. Czy jednym z jej wyznaczników jest uniwersalizm kształtu? Czy jest to uwielbienie dla tradycyjnych materiałów i technik? Próbuję znaleźć ponadczasowy nośnik idei, który niesie ze sobą jasność przekazu. Z czasem dostrzegłem, że przy wykonywaniu moich prac balansuję na granicy technologii i cierpliwości. Często coś wyłania się z mocnego kształtu idąc w stronę ryzykowną, kruchą. Ta wystawa to zbiór prac, na pierwszy rzut oka "ładnych", ale i niepokojących. Tak przynajmniej słyszałem... Poświęcam moim pracom wiele czasu. Chyba mogę powiedzieć, że dopieszczam je w sposób mantryczny. Może o to właśnie chodzi? O wyciszenie się podczas procesu tworzenia? Często wracam do nich i zmieniam po latach, czując ciągły niedosyt. Czy to potrzebne? Nie wiem, ale na pewno satysfakcjonujące. Używam rąk do wykonania swoistego zapisu codziennych emocji. Do wykonywania artefaktów z charakterem, które nienazwane mogą cieszyć oko, a opatrzone nazwą - zastanowić. Mówi Marek Elsner o swojej sztuce.
 

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?

 

Najczęściej czytane