• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mamo, Tato a kto to Joanna Schopenhauer?

Zapraszamy do rodzinnej zabawy z książką, historią Gdańska i rękodziełem w Gdańskiej Księgarni Naukowej. W trzy soboty o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty dla Rodziców i Dzieci, w trakcie których wspólnie bawiąc się będziecie mogli poznać od innej niż zwykle strony postaci z historii Gdańska.

cze 27

czwartek, godz. 12:00

Wstęp wolny
lip 3

środa, godz. 17:30

Gdańsk, ul. Toruńska 1
Wstęp wolny
Wysłuchacie opowieści o życiu i wyczynach naszych bohaterów oraz wspierani przez prowadzącego razem wykonacie artefakt, dzięki któremu już nigdy nie zapomnicie, czym wsławił(a) się patron(ka) spotkania.

Nie tylko Dzieci, ale i Rodzice będą mogli zasmakować, jak przyjemnie jest uczyć się bawiąc i spędzając wspólnie czas w sympatycznej atmosferze i pięknym otoczeniu książek.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać dzwoniąc pod nr 58 301 41 22 lub pisząc na adres gdanskaksiegarnia@gmail.com
Warsztaty przeznaczone są dla Dzieci w wieku 6 - 10 lat wraz z opiekunem.
Gdańska Księgarnia Naukowa mieści się przy ul. Łagiewniki 56 (róg Aksamitnej).

Jest to drugie spotkanie z tego cyklu i odbędzie się w sobotę 07 października o godz. 12.00.
Opowiemy o Joannie Schopenhauer
Dowiecie się, że jej dokonania i sława były o wiele większe niż można by się spodziewać po matce znanego filozofa. W trakcie warsztatu nawiązując do jej gdańskiej przeszłości własnoręcznie wykonamy pamiętniki, w których uczestnicy później będą mogli robić własne zapiski czy rysunki.

Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 12.00.
Poznacie wtedy gdańskiego kapra Pawła Beneke, dzięki niemu mamy w Gdańsku niesamowity skarb. Usłyszycie nie tylko o tym, ale również o innych wyczynach tego człowieka, który budził postrach na morzach północy.
W trakcie warsztatu wykonamy element ikonicznego wizerunku pirata - drewnianą nogę, którą będziecie mogli zabrać ze sobą i wykorzystać do przebrania się w trakcie nadchodzących zabaw z okazji Halloween, Andrzejek czy późniejszego karnawału.

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 30 września o godz. 12.00.
Jego bohaterem był Jan Heweliusz.
Opowiadaliśmy Uczestnikom o jego dokonaniach na polach innych niż astronomia i browarnictwo, a potem każdy z uczestników wykonał jeden z wynalazków Heweliusza - polemoskop czyli prapradziadka dzisiejszych peryskopów. Dzięki temu poznali sekret, jak z materiałów dostępnych każdemu można zrobić instrument optyczny pozwalający zajrzeć tam, gdzie wzrok nie sięga.

Warsztaty prowadzi Paweł Paniec - animator kultury, który od 2014 roku prowadzi cykle spotkań dla dzieci pod hasłem Tato, a kto to?, są to warsztaty dla Rodziców i Dzieci przekazujące wiedzę historyczną, umiejętności plastyczno - manualne, a także poszerzające kompetencje Rodziców dotyczące form spędzania czasu z Dzieckiem. Współtworzył Klub Rodzica Pokład, jest certyfikowanym liderem klubów rodzica, posiada kwalifikacje z zakresu bajkoterapii. Zajmuje się również filozofowaniem z dziećmi. Jest autorem innowacji edukacyjnej Dzieciaki - Myślaki umożliwiającej rozpoczęcie filozofowania już w przedszkolu. Filozofuje również z dorosłymi prowadząc spotkania Wspólnoty Myśli - otwartej społeczności osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale niekoniecznie myślą to samo ( wspolnotamysli.org).

Prowadził projekty filozoficzne dla Seniorów Myśl Dojrzała, Mapa Myśli. Autor wykładów online poświęconych polskim filozofom Myślimy po polsku - czyli jak?, Demokracja dla wszystkich i dla Każdego, a także filozoficznym aspektom historii Gdańska Gdańsk i jego wartości. Są one dostępne na kanale YouTube Stowarzyszenia PROM Kultura (https://www.youtube.com/channel/UChcJwdYoEAGsXvlaUgARhrw)

Będąc stypendystą Miasta Gdańska w dziedzinie kultury zrealizował projekty opowiadające o lokalnej historii w kontekście myśli filozoficznej Całe złoto Johanna Speimanna, Aluzje Gdańskie - bajki filozoficzne dla dużych i małych, a aktualnie pracuje nad stworzeniem serii spacerów filozoficznych po Gdańsku ukazujących intelektualny potencjał zaklęty w murach naszego miasta.

Gdańska Księgarnia Naukowa Małgorzata Grynder jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki "Certyfikat dla małych księgarni"

Opinie

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?