• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mamo, Tato a kto to Joanna Schopenhauer?

Zapraszamy do rodzinnej zabawy z książką, historią Gdańska i rękodziełem w Gdańskiej Księgarni Naukowej. W trzy soboty o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty dla Rodziców i Dzieci, w trakcie których wspólnie bawiąc się będziecie mogli poznać od innej niż zwykle strony postaci z historii Gdańska.

gru 9

sobota, godz. 13:00

Gdańsk, Biskupa Edmunda Nowickiego 5
Wstęp wolny
Wysłuchacie opowieści o życiu i wyczynach naszych bohaterów oraz wspierani przez prowadzącego razem wykonacie artefakt, dzięki któremu już nigdy nie zapomnicie, czym wsławił(a) się patron(ka) spotkania.

Nie tylko Dzieci, ale i Rodzice będą mogli zasmakować, jak przyjemnie jest uczyć się bawiąc i spędzając wspólnie czas w sympatycznej atmosferze i pięknym otoczeniu książek.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać dzwoniąc pod nr 58 301 41 22 lub pisząc na adres gdanskaksiegarnia@gmail.com
Warsztaty przeznaczone są dla Dzieci w wieku 6 - 10 lat wraz z opiekunem.
Gdańska Księgarnia Naukowa mieści się przy ul. Łagiewniki 56 (róg Aksamitnej).

Jest to drugie spotkanie z tego cyklu i odbędzie się w sobotę 07 października o godz. 12.00.
Opowiemy o Joannie Schopenhauer
Dowiecie się, że jej dokonania i sława były o wiele większe niż można by się spodziewać po matce znanego filozofa. W trakcie warsztatu nawiązując do jej gdańskiej przeszłości własnoręcznie wykonamy pamiętniki, w których uczestnicy później będą mogli robić własne zapiski czy rysunki.

Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 12.00.
Poznacie wtedy gdańskiego kapra Pawła Beneke, dzięki niemu mamy w Gdańsku niesamowity skarb. Usłyszycie nie tylko o tym, ale również o innych wyczynach tego człowieka, który budził postrach na morzach północy.
W trakcie warsztatu wykonamy element ikonicznego wizerunku pirata - drewnianą nogę, którą będziecie mogli zabrać ze sobą i wykorzystać do przebrania się w trakcie nadchodzących zabaw z okazji Halloween, Andrzejek czy późniejszego karnawału.

Pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę 30 września o godz. 12.00.
Jego bohaterem był Jan Heweliusz.
Opowiadaliśmy Uczestnikom o jego dokonaniach na polach innych niż astronomia i browarnictwo, a potem każdy z uczestników wykonał jeden z wynalazków Heweliusza - polemoskop czyli prapradziadka dzisiejszych peryskopów. Dzięki temu poznali sekret, jak z materiałów dostępnych każdemu można zrobić instrument optyczny pozwalający zajrzeć tam, gdzie wzrok nie sięga.

Warsztaty prowadzi Paweł Paniec - animator kultury, który od 2014 roku prowadzi cykle spotkań dla dzieci pod hasłem Tato, a kto to?, są to warsztaty dla Rodziców i Dzieci przekazujące wiedzę historyczną, umiejętności plastyczno - manualne, a także poszerzające kompetencje Rodziców dotyczące form spędzania czasu z Dzieckiem. Współtworzył Klub Rodzica Pokład, jest certyfikowanym liderem klubów rodzica, posiada kwalifikacje z zakresu bajkoterapii. Zajmuje się również filozofowaniem z dziećmi. Jest autorem innowacji edukacyjnej Dzieciaki - Myślaki umożliwiającej rozpoczęcie filozofowania już w przedszkolu. Filozofuje również z dorosłymi prowadząc spotkania Wspólnoty Myśli - otwartej społeczności osób, które lubią myśleć, lubią dzielić się myślami, ale niekoniecznie myślą to samo ( wspolnotamysli.org).

Prowadził projekty filozoficzne dla Seniorów Myśl Dojrzała, Mapa Myśli. Autor wykładów online poświęconych polskim filozofom Myślimy po polsku - czyli jak?, Demokracja dla wszystkich i dla Każdego, a także filozoficznym aspektom historii Gdańska Gdańsk i jego wartości. Są one dostępne na kanale YouTube Stowarzyszenia PROM Kultura (https://www.youtube.com/channel/UChcJwdYoEAGsXvlaUgARhrw)

Będąc stypendystą Miasta Gdańska w dziedzinie kultury zrealizował projekty opowiadające o lokalnej historii w kontekście myśli filozoficznej Całe złoto Johanna Speimanna, Aluzje Gdańskie - bajki filozoficzne dla dużych i małych, a aktualnie pracuje nad stworzeniem serii spacerów filozoficznych po Gdańsku ukazujących intelektualny potencjał zaklęty w murach naszego miasta.

Gdańska Księgarnia Naukowa Małgorzata Grynder jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki "Certyfikat dla małych księgarni"

Opinie

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: