• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Małgorzata Marszałek - Górska i Ryszard Kryński (2 opinie)

Zapraszamy na wystawę prac Ryszarda Kryńskiego i Małgorzaty Marszałek - Górskiej! Pomysł wystawy zrodzony z przyjaźni, umiłowania sztuki i jedzenia - powstał przy stole ChiantiGrillBar jako wielki początek cyklu wyjątkowych wystaw, których Chianti z dumą zostaje mecenasem.

4 września - 10 grudnia 2023, godz. 14:00

Nowy Port Gdańsk, Strajku Dokerów 5, 80-544...
Wstęp wolny

15 grudnia 2023 - 11 marca 2024

Gdańsk,
bilety 65 - 75 zł
ulgowy 55 - 65 zł
Kup bilet
Ekspozycja kolekcji prywatnej dzięki uprzejmości przyjaciół Chianti Grill Bar i Dworek Cafe Bar.
Wystawę potrwa od 12. do 29. sierpnia w Dworku Sierakowskich w Sopocie.

Małgorzata Marszałek - Górska (ur. 1983, Krosno)
Mieszka i tworzy w Krośnie. Prowadzi swoją autorską pracownię artystyczną Lawsomnia gdzie można zetknąć się z jej abtrakcyjną i pełną wyrazu sztuką. Obrazy najczęściej nie mają tytułów, aby zachęcać do własnych wędrówek, poszukiwań i analiz. Często maluje abstrakcję, ponieważ lubi bezpretensjonalność i swobodę, którą niesie za sobą ta forma ekspresji. Najnowszy cykl 'Mindfulness' stanowi wyraz tęsknoty za malarstwem figuratywnym, przedstawiającym, malarstwem nobilitującym formę, wygląd i możliwości ludzkiego ciała. Zaczęła od rysunku a obecnie wiodącą formą jest akryl na płótnie z zastosowaniem szlagmetalu.

Ryszard Kryński (ur. 1950, Krosno)
Sztukę tworzy od 1976 roku zainspirowany pracami Beksińskiego i czerpiąc z geniuszu Mistrza. Uprawia rysunek i malarstwo olejne posługując się szczególnie pracochłonną techniką - laserunkiem. Metoda ta eskaluje iluzoryczność jego prac. Obrazy charakteryzują się gładką formą, zaskakują żartem przenikającym silny realizm i podkreślają znaczenie czasu: dialog przeszłości z teraźnieszością. Tworzy realizm magiczny. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień , w tym Nagrody Ministra Kultury i Sztuki za swój wkład w kulturę (2005). Zaprezentował się na ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Jego prace prezentowane były obok najwybitniejszych nazwisk takich jak: Pablo Picasso, Marc Chagall, Joan Miró, Zdzisław Beksiński czy Franciszek Starowiejski.

Opinie (2)

 • Geniusz

  Świetnie trzeba to zobaczyć koniecznie .Widziałem Krynskiego w Osstem w Belgi geniusz

  • 0 0

 • Podkarpacie

  To kuźnia wielkich mistrzów Beksinski , Kantor , starowieyski muszę to zobaczyć

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?