stat
Impreza już się odbyła

Lubić - co to znaczy?- Akademia Małego Filozofa dla Maluchów

Kolejny jesienny ważny temat na spotkanie z filozofią dla Maluszków.

lut 26

piątek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 91 zł
Temat: Lubić - co to znaczy?

Czasami tak jest, że kogoś poznajemy i od razu go lubimy. Dlaczego? A czy można kogoś / coś równocześnie lubić i nie lubić?

Miejsce: Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5-7
Kiedy: 12/10/ 2019
godz: 11:00- 12:30

---

Kilka informacji o projekcie:

"Akademia Małego Filozofa II"
to projekt skierowany do dzieci w wieku 4- 12 lat

Zaplanowałyśmy warsztaty dla trzech grup wiekowych, które będą trwały od marca do grudnia 2019 roku.
- Grupa Maluszków (dzieci w wieku 4-6 lat) spotykać się będzie raz w miesiącu w sobotę, podczas cyklu zajęć prowadzonych metodą dramy z Magdaleną Bochan- Jachimek. Zaplanowałyśmy 8 zajęć w okresie od marca do grudnia 2019 roku (z wyłączeniem wakacji)
- Grupa Starszaków (dzieci w wieku 7-9 lat) spotykać się będzie raz w miesiącu w niedzielę, podczas cyklu zajęć z edukacji filozoficznej z Eweliną Grądzką. Zaplanowałyśmy 8 zajęć w okresie od marca do grudnia 2019 roku (z wyłączeniem wakacji)
- Grupa Kadetów (dzieci w wieku 10-12 lat) spotykać się będzie również raz w miesiącu w sobotę, podczas cyklu zajęć z edukacji filozoficznej z Eweliną Grądzką. Zaplanowałyśmy 5 zajęć w okresie od maja do grudnia 2019 roku (z wyłączeniem wakacji)

Zaproponowane przez nas tematy warsztatów niosą wartości uniwersalne i wpisują się w nowe trendy w kształceniu, w których coraz większy nacisk kładzie się na przełamywanie rutyny i przyciąganie uwagi dzieci poprzez dyskusję i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Zajęcia w Grupie Maluchów (8 warsztatów) prowadzi:

- Magdalena Bochan- Jachimek- pani Magda poprowadzi zajęcia sprawdzoną już metodą dramy. To metoda nauczania i wychowania, odwołująca się do indywidualności dziecka. Kształci umiejętność nawiązywania dialogu i samodzielnego dochodzenia do wiedzy. Pani Magda jest absolwentką Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie, współpracuje obecnie współpracuje z Teatrem BOTO, Teatrem Gdynia Główna i Gdyńskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty teatralne "W Kaczych Butach", autorskie imprezy Teatrzyk Bezwstydny oraz Teatrzyk Młodego Artysty, a bywa, że i Konferencję Rybną.

Zajęcia w Grupie Starszaków (8 warsztatów) oraz w Grupie Kadetów ( 5 warsztatów) prowadzi:

- Ewelina Grądzka- edukatorka, popularyzatorka nauki. Jest prezesem Stowarzyszenia "Pod wspólnym niebem", którego misją jest zaangażowanie w budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy i promowanie idei pokoju i współpracy. Prowadzi projekty w Polsce i zagranicą, w krajach rozwijających się np. Kirgistan. Wierzy, za Arystotelesem, że "Wszystkim ludziom wrodzone jest pragnienie poznania". jest doktorantką Akademii Ignatianum w Krakowie na Wydziale Filozoficznym. Przeszła szkolenie z facylitacji zajęć z filozofii dla dzieci przy "The Philosophy Foundation" w Londynie i prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej Sandhurst w Catford, Londyn

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Wstęp: 25 zł/ 1 osoba
Zapisy: telefonicznie 58-6611541 lub mailem: ksiegarnia@vademecumgdynia.org

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?