• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lord of the Dance (6 opinii)

Na Broadwayu okrzyknięci arcydziełem w swoim gatunku. Widowisko, które uświetniało wiele znakomitych miejsc oraz wydarzeń m.in. GALĘ OSKARÓW możemy teraz zobaczyć także w Polsce. Rok 2017 jest wielkim jubileuszem dla LORD OF THE DANCE gdyż celebruje ich 20-lecie pracy artystycznej.

Twórca grupy Michael Flatley mówi o utalentowanych podopiecznych: uczniowie przerośli mistrza, ich opanowana do perfekcji synchronizacja ruchów jest niezmiernie imponującym osiągnięciem! Produkcja jest warta 5,5 mln euro, zajmuje 8 tirów scenografii i sprzętu technicznego, artyści podróżowali setki tysięcy kilometrów podczas tras koncertowych po całym świecie. Zapierające dech w piersi efekty pirotechniczne, przełomowa technologia wykorzystująca hologramy, taniec robotów, zaskakująca gra świateł, ruchoma i wielopoziomowa scena. Elementy akrobatyczne połączone z pięknym celtyckim tańcem.

W listopadzie 2017 roku największe obiekty widowiskowe w Polsce zadrżą pod stopami znakomitych tancerzy za sprawą realizacji zorganizowanej z ogromnym przytupem! Prosto z Irlandii przyjedzie grupa założona i prowadzona przez Michaela Flatleya. Zespół odwiedził już ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach świata, dzięki czemu przeszło 70 milionów widzów miało okazję podziwiać niesamowite popisy artystów. O jego ogromnej popularności świadczą także wyniki sprzedaży DVD oraz CD, które liczone są w dziesiątkach milionów!

Michael Flatley, nazywany królem irlandzkiego tańca, to amerykański tancerz i choreograf, który nie boi się łamać zasad. Sprzeciwiając się tradycji, wprowadził do swoich układów choreografię dla górnych partii ciała. Całkowicie zmieniło to dotychczasowe oblicze tańca irlandzkiego, zdobywając jednocześnie uznanie na całym świecie. Artysta był wielokrotnie honorowany prestiżowymi nagrodami tanecznymi. W 1991 roku został utytułowany przez prezydenta Ronalda Regana SKARBEM NARODOWYM. Michael Flatley potrafi wykonać 35 stepów na sekundę, za co został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako "najszybsze stopy świata"!

Spektakl LORD OF THE DANCE, to piękna historia opowiedziana za pomocą tańca. Jej korzenie sięgają irlandzkiego folkloru. Mały Duch podróżuje w czasie, aby pomóc Panu Tańca chronić swój lud od ataków Don Dorcha, Pana Ciemności. Bitwy i starcia przeplatają się z wątkiem miłosnym, pełnym wzlotów i upadków, namiętności i dramaturgii, a wszystko to w rytm dynamicznej, celtyckiej muzyki. Klasyczna historia walki dobra ze złem przedstawiona w niecodziennym wydaniu, budząca niegasnące zainteresowanie podczas całego show. Niesamowitych wrażeń dostarczają: wspaniała scenografia, spektakularne oświetlenie ponad 600 przepięknych, stworzonych specjalnie na potrzeby przedstawienia kostiumów. Muzyka skomponowana przez Gerarda Fahy'ego potęguje nastrój i energię, którą dzielą się z publicznością tancerze. To właśnie oni są bez wątpienia największym atutem przedstawienia. Młodzi, utalentowani, wielokrotnie nagradzani na arenie krajowej i międzynarodowej. W niesamowitym stylu prezentują skomplikowane układy, w których najważniejszą rolę odgrywa praca nóg. Dynamicznie łączą elementy jazzu, baletu, freestyle oraz tańca tradycyjnego. W rolach głównych wystąpią: Matthew Smith, James Keegan oraz Morgan Comer. Każdy z nich jest supergwiazdą - twierdzi Michael Flatley. Nie sposób się z nim nie zgodzić!

Widowisko grupy LORD OF THE DANCE jest wspaniałą propozycją spędzenia czasu dla całej rodziny. Zachwyci dorosłych, rozbawi dzieci, a dla wszystkich będzie wyjątkową lekcją irlandzkiej tradycji i kultury. Precyzja i finezja geniuszy stepowania. LORD OF THE DANCE już w listopadzie w 6 polskich miastach!

Opinie (6) 1 zablokowana

 • (2)

  Byłam na tym w zeszłym roku. To już nie jest ten Lord of the Dance- inna fabuła, inne efekty i przede wszystkim- inna muzyka, a to własnie muzyka sprawiała, że to show było tak cudowne. Co do umiejętności tancerzy- ciężko orzec na tak dużym obiekcie. Wolę sobie odpalić Lotd na dvd z Hyde Parku z 1998 roku.

  • 3 0

  • co prawda to prawda (1)

   Ale widowisko w Gdańsku '2017 to z pewnością nie będzie coś na miarę londyńskiego spektaklu z 98, Flatley'a ani Bernadette Flynn nie będzie, scenografia pewnie jak w Gdyni w 2011, oby tancerze byli w miarę solidni.
   Tak czy inaczej to nie to samo.

   • 2 0

   • Prawda to nie to samo

    Jestem zawiedziona poziomem przedstawienia .Wolę już dvd z Hyde Parku z 98 r.

    • 1 0

 • Nie ma Lord of dance bez Michala Flatleya

  TO tak jakby bitwa pod Grunwaldem była bez Urlyka von Jungingena

  • 2 0

 • Całkowite rozczarowanie

  Efekty komputerowe bardzo niskiej jakości, całość niespójna, mało samego tańca, choreografia uboga. Zdecydowanie stracony czas. Widowisko bardzo niedopracowane, które pociągnie w dół renomę LOTD

  • 2 0

 • Byłem widziałem

  Przerost formy nad treścią. Może z dwadzieścia minut interesującego występu .

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który duży gdański festiwal o zasięgu międzynarodowym kultywuje tradycje Solidarności w przejawach kultury?