stat
Impreza już się odbyła

Lem w kinie: twórczość filmowa inspirowana literaturą Stanisława Lema. Wykład Krzysztofa Kornackiego

W ramach projektu "Fantastyczna bibLEMteka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone twórczości mistrza polskiej fantastyki.

Wizje przyszłości, zarówno te filozoficzne i technologiczne, obecne w twórczości autora "Solaris" interesowały i wciąż interesują filmowców. Jaki był stosunek Lema do twórców filmowych, który adaptowali jego dzieła i inspirowali się jego powieściami? Czy w ogóle obraz ki-nowy jest dobrym środkiem wyrazu dla prozy Lema? Odpowiedzi na te pytania spróbujemy znaleźć na wykładzie dr. hab. Krzysztofa Kornackiego.

Prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki jest filmoznawcą, pracownikiem Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii kina polskiego. Autor książek Kino polskie wobec katolicyzmu 1945-1970 (książka nominowana do nagrody im. Bolesława Michałka), "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy ("Pióro Fredry" za Książkę Roku 2011); współredagował to-mów Poszukiwanie i degradowanie sacrum w kinie (2002) oraz Sacrum w kinie. Dekadę później (2013). Współzałożyciel i pierwszy prezes DKF UG "Miłość blondynki" oraz członek Rady Redakcyjnej czasopisma kultury audiowizualnej "Panoptikum".

Informacja o biletach

Zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Akcja powieści "Hanemann" Stefana Chwina dzieje się w: